Dom i Wnętrze

Alternatywa dla brodzika, czyli wanny asymetryczne

Łazienki w wielu mieszkaniach w blokach niestety są bardzo małe. To stanowi dość często naprawdę poważny dyskomfort dla wielu osób. Jak tu bowiem zaaranżować ciekawie tak małą przestrzeń? Meble, szafki, płytki – to jeszcze da się jakoś dobrać. Jak jednak wybrać wannę? Czy się zmieści? Czy naprawdę jej potrzebujmy?

Rola wanny w naszym życiu

Większość osób preferuje jednak wannę nie brodziki i prysznice. Dlaczego? Przede wszystkim możliwość zanurzenia się w ciepłej wodzie po całym męczącym i stresującym dniu w pracy oraz zrelaksowania się, naprawdę dużo nam daje. Co więcej – mając wannę możemy się porządnie umyć oraz zrobić sobie swego rodzaju domowe spa.

Niestety klasyczne wanny często najzwyczajniej w świecie nie mieszczą się nam do łazienek. Cóż wtedy można zrobić? Część osób wystawia pralkę, aby zrobić dodatkowe miejsce. Inni zaś decydują się zrezygnować z wanny. Warto jednak zdecydowanie podkreślić, że dzisiaj obydwa te rozwiązania nie są w żaden sposób konieczne. Na rynku bowiem pojawiły się wanny asymetryczne

Charakterystyka asymetrycznych wanien

Czym takim szczególnym charakteryzują się asymetryczne wanny? Otóż właśnie dość trudno je opisać, bowiem występują w wielu różnych ciekawych odmianach. Przede wszystkim jednak tym, co je wyróżnia jest brak ściśle określonego kształtu. Mogą to być wanny narożne, prostokątne, ale ścięte przy jednym boku i wiele innych możliwości. Co nam to daje? Przede wszystkim to, że takie wanny asymetryczne doskonale pozwalają zaaranżować nawet bardzo małą przestrzeń w domu.

A co dalej? Zazwyczaj wanny te wykonane są z akrylu, czyli materiału bardzo łatwego do czyszczenia. Ich oryginalny kształt i wykorzystanie maksymalnie powierzchni w łazience, także pozwalają nam na zachowanie dokładnej higieny i czystości. Warto jeszcze dodać, że wanny te mogą by naprawdę różne w środku – mogą być zaopatrzone w siedziska, w półeczki itd.

Jak kupić wannę asymetryczną?

Pozostaje już tylko pytanie – jak kupić taką wannę? Otóż najprościej jest oczywiście na początek dokładnie oszacować rozmiary i kształt wanny, jaka nam się zmieści do łazienki. Następnie warto podjechać do różnych sklepów i zapoznać się z ofertą.

Na co należy zwrócić baczną uwagę? Oczywiście przede wszystkim na jakość kupowanego produktu, lecz nie tylko. Spójrzmy jeszcze dokładnie na styl danej wanny asymetrycznej – inne bowiem będą pasowały nam do modernistycznego, a inne do klasycznego wnętrza. Pamiętajmy także o tym, że niektóre wanny możemy obudować np. mozaiką albo płytkami.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Share: