Zdrowie i Uroda

Czy jesteśmy skazani na zmarszczki?

Czy jesteśmy skazani na zmarszczki?

Twarz to nasza wizytówka – pragniemy, aby jak najdłużej zachowała piękny, świeży wygląd. Niestety, wraz z upływem lat nasza skóra staje się coraz bardziej podatna na uszkodzenia i procesy starzenia. W ich wyniku wokół oczu czy blisko ust pojawiają się pierwsze zmarszczki. Początkowo są płytkie, jednak z biegiem lat stają się głębsze i coraz bardziej widoczne. Skąd się biorą? Jak z nimi walczyć?

Dlaczego powstają zmarszczki?

Zmarszczki to bruzdy powstające w naszej skórze w miejscach, gdzie najczęściej następują skurcze mięśni – są to zazwyczaj mięśnie okalające oczy, usta. Powodów powstawania zmarszczek jest wiele: przede wszystkim jest to niedostateczna ochrona przed czynnikami środowiska: promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami. Szybsze powstawanie zmarszczek to także kwestia niedostatecznego nawodnienia i złej diety. Również nadmierne palenie tytoniu przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Wiele koncernów kosmetycznych oferuje kremy, których działanie ma powstrzymać powstawanie nowych zmarszczek i wygładzić te istniejące. Nie jest to jednak skuteczna metoda – głębokie zmarszczki możemy spłycić wyłącznie dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Co mogą nam zaoferować?

Sprawdź, jak najskuteczniej odmłodzić skórę twarzy!

Zabiegi medycyny estetycznej to prawdziwa rewolucja – są nie tylko bezpieczne, ale i skuteczne w walce ze zmarszczkami czy innymi, widocznymi oznakami starzenia się skóry. Podczas zabiegów takich jak wygładzanie zmarszczek nosowo-wargowych czy odświeżanie owalu twarzy wykorzystywane są dwie substancje: kwas hialuronowy (występujący również naturalnie w naszym organizmie) oraz toksyna botulinowa, znana lepiej jako botoks.

Botoks jest jednym z najchętniej stosowanych preparatów – jego działanie polega na czasowym rozluźnieniu mięśni, przez co skóra staje się widocznie wygładzona i pozbawiona zmarszczek. Efekty po zastosowaniu botoksu widoczne są po 2-3 dniach. Gładką skórą będziemy mogli cieszyć się przez ok. 3 miesiące. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. O możliwościach jakie dają zabiegi medycyny estetycznej warto przeczytać na stronie karolinakusnierz.pl.

Share: