Dom i Wnętrze

Czy okno w łazience jest dobrym pomysłem?

Nowoczesne meble

Budując własny dom ludzie zastanawiają się nad różnymi możliwościami i różnym ułożeniem ścian, okien itd. Wiele osób ma dylemat z tym, czy okno w łazience jest dobrym pomysłem, czy jednak nie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dobra wentylacja powietrza

Okno w łazience właśnie przede wszystkim będzie zapewniało odpowiednią wentylację i w każdej chwili będzie można takie pomieszczenie przewietrzyć. Nie będzie też zbierała się wilgoć, więc łazienka będzie mniej narażona na rozwój pleśni, grzybów i bakterii.

 

Dobre oświetlenie

Łazienki bez okien zazwyczaj są małe, ciemne i nie można do nich dobrać odpowiedniego oświetlenia. Traci się również wtedy oszczędność energii, jeśli za każdym razem, kiedy wchodzi się do łazienki trzeba zapalać światło. Okno w łazience to dobre oświetlenie i pomieszczenie wtedy od razu wygląda całkiem inaczej.

 

Okno w łazience – dlaczego pojawia się dylemat i obawa?

Wiele osób nie chce zdecydować się na okno w łazience, ponieważ obawiają się, że ktoś z zewnątrz coś zobaczy, a wiadomo, że łazienka jest bardzo prywatnym miejscem. Ludzie obawiają się też tego, że nie będą mogli się czuć w takiej łazience komfortowo. Ale nic bardziej mylnego! Odpowiednie rolety zewnętrzne lub wewnętrzne i wszystko gotowe. Nikt nie widzi tego, co dzieje się w środku. Kolejnym czynnikiem na „nie” jest obawa przed tym, że w łazience może być zimno, ale teraz są takie okna, które nie przepuszczają zimnego powietrza z zewnątrz i nie wypuszczają ciepłego, także nie ma kłopotu z odpowiednim ogrzaniem łazienki.

Share: