Ciekawe

Czy ślub musi być tradycyjny?

Czy ślub musi być tradycyjny?

W Polsce przyjęło się, że śluby zawierane są najczęściej w kościołach – są to śluby konkordatowe, podczas których podpisywane są zarówno dokumenty kościelne, jak i cywilne. Taka ceremonia dla wielu jest wyrazem ich głębokiej wiary. Zdarza się jednak, że młode pary decydują się na ślub kościelny z powodu dłuższej i bardziej uroczystej ceremonii niż w kościele. Innym rodzajem uroczystości są śluby cywilne w USC. Czy istnieje alternatywa?

Śluby poza granicami Polski

Od dawna możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego obywateli polskich poza granicami państwa. Zazwyczaj ma to miejsce w ambasadach czy placówkach dyplomatycznych. Od niedawna możliwe jest jednak przeniesienie ceremonii cywilnej poza mury urzędów. Skrzętnie wykorzystały to biura podróży, które zaproponowały swoim klientom śluby organizowane na egzotycznych wyspach. Ślub na Dominikanie czy Seszelach to faktycznie ciekawa alternatywa i możliwość ucieczki od tradycji i konwenansów. Co warto wiedzieć o takim wyjeździe? Co zaproponuje nam biuro podróży?

Atrakcje dla pary młodej?

Biuro podróży zapewnia przede wszystkim przeloty, transfery oraz zakwaterowanie i wyżywienie. Po stronie touroperatora pozostaje także zorganizowanie ceremonii na plaży, pod palmami, w obecności urzędnika oraz profesjonalnego fotografa. Ten ostatni dostarczy nam zdjęcia z ceremonii i zaproponuje sesję ślubną (np. na plaży czy w towarzystwie zabytkowego samochodu). Po ceremonii para młoda może wybrać się na uroczysty obiad lub też po prostu poświęcić odpoczynkowi i leniuchowaniu. Doskonale skonstruowania infrastruktura na rajskich wyspach sprawi, że nikt nie będzie się tu nudził. Młode pary mogą korzystać z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego, rowerów, samochodów, skuterów. Możliwe jest także zapisanie się na kursy nurkowania.

Share: