Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić zabieg zamykania naczynek?

Kobiety na całym świecie borykają się z różnymi niedoskonałościami swojej urody. Wprawiają je one w kompleksy, powodując zaniżenie pewności siebie i brak otwartości w kontaktach z płcią przeciwną. Na szczęście wiele kompleksów można leczyć udając się do gabinetu medycyny estetycznej Esteti-Med.

Jak zamknąć pęknięte naczynka

Pękające naczynka to po prostu drobne naczynia krwionośne, które biegną tuż pod skórą. Są bardzo płytko umiejscowione, dlatego pod wpływem silnego mrozu lub nasłonecznienia, albo uderzenia mechanicznego pękają, tworząc rozlane, czerwone plamki krwi pod skórą. Takie pęknięte naczynko może się wchłaniać nawet kilka lat. Warto skrócić ten proces fundując sobie zamykanie naczynek Warszawa w dobrym gabinecie.

Pęknięte naczynka naświetla się laserem. Jest to zabieg dający niemal natychmiastowe efekty. Po naświetleniu naczynka w sposób widoczny oczyszczają się, a skóra pozostaje gładka i jasna, bez zaczerwienień. Co bardzo ważne – jest to zabieg bezbolesny, mogący powodować jedynie miejscowe uczucie przegrzania lub delikatne pieczenie skóry.

Jak laser działa na naczynka?

Zamykanie naczynek Warszawa odbywa się za pomocą urządzenia emitującego światło o długości wystarczającej do zadziałania na naczynia krwionośne. W pękniętych naczynkach płynie krew bogata w hemoglobinę. Laser wnika w komórki naczyń i jest pochłaniany przez hemoglobinę, która jest specyficznym barwnikiem krwi. Pod wpływem tego pochłanianie emitowana jest energia cieplna.

Ciepło wytworzone wewnątrz naczynka powoduje zasklepianie się pęknięć, i tym samym przyspieszoną regenerację uszkodzonego naczynka. Pozostała w ustroju krew szybko zostaje usunięta, a naczynka stają się znów całością.

Zalety laserowego zamykania naczyń

Poprzez laserowe zamykanie naczynek bezboleśnie pozbywamy się sedna swojego problemu, czyli nieefektownych krwawych pęknięć. Skóra niemal natychmiast po zabiegu jest wyraźnie jaśniejsza i prezentuje się lepiej. Nieestetyczne zaczerwienienia, rumień i pojedyncze czerwone plamki są bardzo nieefektowne, i często nawet makijaż ma trudności z ich dokładnym pokryciem.

Po zabiegu zamykania naczynek warto postawić na profilaktykę. Polega ona na specjalnych zabiegach kosmetycznych, które zawierają składniki wzmacniające naczynia i uszczelniające je. Dzięki tym zabiegom naczynia krwionośne stają się mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Oznacza to swobodniejsze wychodzenie z domu w silne mrozy, opalanie się latem i brak obaw o to, że naczynia będą tak kruche, że będą pękać pod wpływem każdego bodźca.

Share: