Ciekawe

Europojemniki – wygodny i praktyczny sposób transportu towarów

W dobie handlu nieograniczonego w zasadzie odległością i granicami państwowymi, rośnie znaczenie metod transportu. Sposoby, jakimi można z jednego końca świata na drugi przewieźć dowolny towar jest sporo i to nie stanowi większego problemu. Dziś w ciągu kilku godzin można dostarczyć towar z jednego kontynentu na drugi. Znaczenie ma natomiast to, w czym się dany towar przewozi. W tej roli świetnie spisują się pojemniki Euro. Ich wybór na polskim rynku jest bardzo duży i wiele branż może już z nich korzystać.

System Euro dla ułatwienia transportu

Aby towary można było łatwo transportować powstał system Euro, w którym palety i pojemniki plastikowe mają znormalizowane parametry, w szczególności wymiary zewnętrzne. Zastosowanie uniwersalnych rozmiarów skutkuje tym, że takie akcesoria pasują zarówno do środków transportu, jak i do pomieszczeń magazynowych. Właśnie w tym celu ustalono normy dotyczące europojemników. Ich wymiary zewnętrzne powodują, że można je łatwo ustawiać na paletach i transportować na dowolne odległości bez obawy o to, że nie będą pasować do wymiarów przestrzeni w budynkach czy samochodach. Na rynku dostępne są europojemniki w różnych wymiarach, zarówno długości, szerokości, jak i wysokości. Niezależnie jednak od tego, zawsze łatwo jest je zestawić ze sobą na palecie czy włożyć do innego większego kontenera.

Pojemniki Euro dla różnych branż przemysłu i usług

Różne branże produkcyjne i usługowe potrzebują różnych rodzajów pojemników, w jakich transportowany jest towar. W wielu wystarczą otwarte pojemniki w rozmiarze Euro, które można ustawiać jeden na drugim. Dla przewożenia bardziej wrażliwych towarów konieczne są już jednak europojemniki zamykane, które chronią towar przed dostaniem się do niego różnych substancji z zewnątrz. Tak jest dla przykładu w branży spożywczej. Jeszcze bardziej zaawansowanych europojemników używa się do przewożenia towarów o wysokiej wartości. Dość często pojemniki w rozmiarze Euro są wyposażone w zamki.

Europojemniki łatwo dostępne na rynku

Na polskim rynku nie ma problemu z zakupem pojemników tego typu. Pojemniki w rozmiarze Euro – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/euro-containers/ są szeroko dostępne w sklepach oferujących je w hurtowych i detalicznych ilościach. Co więcej, można je też kupić bezpośrednio u producentów. Polskie firmy również produkują pojemniki Euro lub są bezpośrednimi ich dystrybutorami z zagranicy. Ich wybór pod względem pojemności, wymiarów zewnętrznych czy funkcjonalności jest na tyle duży, że każda branża jest w stanie dobrać odpowiedni pod względem własnych potrzeb i standardów zgodnych z obowiązującymi w Polsce przepisami.

Share: