Zdrowie i Uroda

Jak należy się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy?

Wydawałoby się, że jest to temat, który nie powinien sprawiać nikomu problemu. Ale nic bardziej mylnego. Zwłaszcza młodzi ludzie stawiają na modę, a kobiety wręcz próbują przyciągnąć wzrok przyszłego pracodawcy na swój wygląd, a niżeli na swoje umiejętności i kwalifikacje.  Dlatego zwrócę osobną uwagę na ubiór męski i damski.

Odpowiedni stój dla kobiety na rozmowę kwalifikacyjną.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę żeby strój był elegancki ale nie wyzywający. W dzisiejszych czasach kobiety mogą założyć zarówno spódniczkę i bluzkę koszulową z marynarką, sukienkę jak i dość modny damski garnitur. Decydując się na pierwszą wersję, należy pamiętać by spódniczka nie była krótsza niż do kolan, zaś bluzka nie powinna mieć zbyt dużego dekoltu. W przypadku sukienki, podobnie jak poprzednio nie może ona być zbyt krótka i z dekoltem. Najbezpieczniejszym i zarazem bardzo eleganckim ubiorem będzie garnitur. Tutaj należy zwrócić uwagę na takie detale jak dobrze dopasowany pasek, buty oraz skarpetki. Pasek powinien być bardzo delikatny, buty raczej na cieniutkiej szpilce jednak nie zbyt wysokie. W zależności od tego jakie wybierzemy buty, musimy odpowiednio dobrać skarpetki damskie. Wybierając botki, skarpetki mogą być na tyle krótkie by nie wystawały ponad buta, jeśli jednak decydujemy się na klasyczne szpilki, musimy pamiętać by skarpetki były dłuższe żeby nie było ich widać np. gdy założymy nogę na nogę.

Mając odpowiednie ubranie, należy pamiętać od odpowiednio dobranym makijażu, żeby był on lekki, naturalny z lekko podkreślonym okiem. W kwestii perfum trzeba być szczególnie ostrożnym ,iż są osoby którym szczególnie przeszkadzają zapachy. Jeśli właśnie do takich osób będzie należał nasz potencjalny szef to z góry będzie chciał jak najszybciej zakończyć spotkanie.

Odpowiedni strój dla mężczyzn na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego też mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na swój ubiór oraz dodatki. I bardzo dobrze. Jeszcze do niedawna na rozmowę w sprawie pracy, mężczyzna musowo musiał być w garniturze. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z bardziej luźnym wyglądem. Wszystko zależy na jakie stanowisko aplikujemy. I tak na przykład bardzo często młodzi mężczyźni zakładają spodnie np. z jeansu i do tego elegancką koszulę i marynarkę. Jest to oczywiście bardzo dobre połączenie. Należy jednak pamiętać, by takie dodatki jak pasek czy biżuteria nie były krzykliwe i przyciągające oko. Do tego stroju należy założyć buty wyjściowe, niekoniecznie garniturowe – i eleganckie skarpetki. Całkowitym zakazem są tu sportowe skarpety, które zepsują stylizację. Jeśli wybierzemy na rozmowę klasyczny garnitur, należy pamiętać żeby dobrać do niego odpowiedni kolor zarówno butów jak i skarpet. W tej stylizacji raczej powinno się zrezygnować z biżuterii typu bransoleta.

Niezależnie od tego na jaki ubiór się zdecydujemy, należy pamiętać by zawsze był on czysty i wyprawowany, zaś buty idealnie dobrane i wypastowane. Wtedy zawsze będziesz czuć się pewnie i komfortowo podczas rozmowy.

Share: