Zdrowie i Uroda

Jak wybrać dobry koncentrat barszczu czerwonego?

Barszcz czerwony to znakomity wybór zwłaszcza na zimę – doskonale rozgrzewa oraz zawiera wiele substancji odżywczych i witamin, dzięki czemu działa korzystnie na nasze zdrowie. Jak go szybko przyrządzić?

Koncentrat barszczu czerwonego – znakomity sposób na szybki obiad

Dużą popularnością cieszą się dzisiaj właśnie koncentraty barszczu czerwonego. Czy jednak na pewno są one zdrowe? Generalnie tak, niemniej jednak, aby nasze babcie nie patrzyły na nas krzywym okiem i abyśmy sami mieli korzyści z tego cudownego dania, warto wiedzieć, które koncentraty są naprawdę dobre.

1) Proszek czy płyn?

Zdecydowanie płyn. Proszki mogą być dobre, kiedy jesteśmy daleko, nie mamy dostępu do świeższej żywności np. na wyprawie w górach. Jednak generalnie koncentraty barszczu czerwonego oparte na naturalnych składnikach, w płynie są zdecydowanie lepsze.

2) Zawartość buraczków

Za każdym razem, kiedy kupujemy koncentrat barszczu czerwonego należy koniecznie sprawdzić, ile w zasadzie sany koncentrat posiada rzeczywiście buraczków.

3) Chemiczne ulepszacze

Koniecznie sprawdźmy także, czy nasz koncentrat, którego chcemy użyć, nie posiada przypadkiem dużej ilości glutaminianu sodu czy syropu glukozowo – fruktozowego. Istotna jest także procentowa zawartość cukru.

4) Data ważności

W jaki sposób jeszcze możemy sprawdzić, czy koncentrat barszczu czerwonego, który kupujemy, na pewno jest dobry? Otóż pomoże nam w tym na pewno sprawdzenie daty ważności. Wszelkie świeże produkty charakteryzują się w miarę krótką datą ważnością. Oczywiście w przypadku produktów właściwie zamkniętych, ta data może wynosić nawet kilka miesięcy, jednak na pewno nie lat.

Bio? Czy na pewno?

Na koniec warto pokrótce poruszyć kwestię wszelkich produktów oznaczonych jako “bio” czy “naturalne”. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy naprawdę te produkty są tak świetne? Otóż to zależy. Niektóre z nich rzeczywiście wykonywane są ze zdrowych buraków, hodowanych na polach bez użycia chemii. Niektóre jednak nie do końca. Jeśli zatem chcemy naprawdę świadomie się odżywiać, to warto poczytać wcześniej o wszelkich produktach danej firmy i o samej firmie. Pamiętajmy, żeby bezrefleksyjnie nie kupować produktów “bio”, “naturalnych” czy “z kuchni babci”. Oczywiście pod tymi nazwami mogą kryć się świetnej jakości wyroby, jednak może też być wręcz przeciwnie.

Share: