Zdrowie i Uroda

Jak wybrać suknię ślubną?

Ślub to niezwykle ważna okazja w życiu, na którą czeka wiele kobiet. Tego dnia chcemy wyglądać jak księżniczki – całkowicie i absolutnie pięknie. Jednak zasadniczy problem często mamy już przy wyborze sukni. Który model wybrać? Jak w ogóle wybierać, aby wyglądać naprawdę dobrze?

Suknie ślubne – najważniejsze zasady wyboru

W tym tekście przedstawione zostaną pokrótce najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru sukni.

1) Styl dopasowany do sylwetki

Przede wszystkim sukienki ślubne muszą być dopasowane do figury swojej właścicielki oraz podkreślać jej atuty. W żadnym wypadku nie jest tak, że jeśli jesteśmy bardziej puszyste, czy w ciąży, to już nie znajdzie się żadna suknia, w której będziemy wyglądać pięknie. Nawet wręcz przeciwnie!

Generalnie wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów sukienek ślubnych. Model klasyczny posiada po prostu węższą i rozszerzany nieco dół – do standardowy model. Z kolei zaś modele typu princess charakteryzują się wąską górą najczęściej bez ramiączek oraz bufiastym, falbaniastym dołem. Te suknie raczej są dla kobiet o większym biuście i nie bardzo wysokim wzroście. Z kolei zaś suknie ślubne typu empire, czyli z odciętym biustem, jak to było modne w czasach cesarskich, świetnie sprawdzają się u posiadaczek małego biustu. Syrenka to model bardzo dopasowany, świetny dla sylwetki klepsydry. Litery A to sukienki ślubne bez zarysowanej talii, zaś proste- bez rozszerzeń. Jeśli mamy problemy, aby dopasować, która suknia będzie do nas pasowała, warto poprosić ekspedientów o pomoc.

2) Styl dopasowany do charakteru

Nie ma także sensu kupować sukni, w której się źle czujemy, która do nas nie pasuje. W końcu to nasz ślub i my mamy być królowymi na nim. Jeśli zatem rodzina i przyjaciele mówią nam, że ta suknia doskonale leży, ale nam nie odpowiada, to lepiej wybrać coś innego. Tym bardziej, że suknie ślubne w każdym kształcie szyte są w różnych stylach tzn. nie każda suknia empire jest bardzo wytworna.

3) Styl dopasowany do charakteru ślubu i wesela

Warto jeszcze podczas wyboru sukienki ślubnej pomyśleć, czy będzie ona stylem pasowała do stylu wesela. Jeśli np. organizujemy typowo góralskie wesele, a Pan Młody będzie miał elementy góralskie i wesele będzie w karczmie, to ozdobna suknia princess może być nie na miejscu.

Suknie ślubne na miarę

Warto czasem rozważyć wykonanie sukni ślubnej szytej na miarę. Dlaczego? Otóż wówczas mamy pewność, że w tym wyjątkowym dniu założymy dokładnie to, co chcemy. Suknie ślubne na miarę charakteryzują się także wyjątkowym dopasowaniem.

Share: