Zdrowie i Uroda

Jak zamarynować rydze w pomidorach?

Najczęściej rydze marynowane kojarzą się z przekąską przygotowywaną w occie, po uprzednim zagotowaniu zalewy i zapasteryzowaniu słoików. Nie każdy jednak wie, że rydze można także zamarynować w sosie pomidorowym. Będą się one odznaczały ciekawym i oryginalnym smakiem. To bardzo dobra przekąska do obiadów czy dań mięsnych.

Jak marynować rydze w sosie pomidorowym?

Można to zrobić w całości, jeżeli grzybki są niewielkie, ale zazwyczaj trzeba je pokroić. Nie trzeba odrzucać nóżek. One także nadają się do spożycia. Wystarczy tylko grzyby dobrze umyć. Kapelusze zazwyczaj nie zmieszczą się w całości do słoika, więc dzieli się je na mniejsze części.

Do wykonania rydzów marynowanych w sosie pomidorowym potrzebne będą takie składniki, jak: grzyby, cebula, koncentrat pomidorowy, przyprawy, ocet, cukier i olej.

Przygotowujemy rydze marynowane w pomidorach

Po oczyszczeniu i pokrojeniu grzybów, trzeba zająć się przygotowaniem cebuli, która musi być pokrojona w kostkę i podsmażona na oleju. Do tego dodaje się rydze, a następnie cukier, ocet i koncentrat. Po doprawieniu należy rydze marynowane w pomidorach gotować jeszcze około 6 minut.

Jak widać, przepis jest niezwykle szybki w przygotowaniu, tani i nie wymaga zbyt wielu składników lub przygotowań. Co ciekawe, takie zamarynowane rydze są gotowe do spożycia już po kilku godzinach. Najpyszniejsze są prosto z lodówki. Warto jednak poczekać aż do zimy, ponieważ wtedy takich smaków jak marynowane warzywa lub grzyby potrzebujemy najbardziej.

Jak zdobyć grzyby na przetwory?

Oczywiście każdy miłośnik grzybów zazwyczaj marynuje to, co sam zdoła zebrać. W tym celu trzeba jednak bardzo dobrze znać miejsca, w których można zebrać rydze, a także mieć czas na grzybobranie. Na grzyby zazwyczaj udajemy się wcześnie rano, po deszczowej nocy, żeby uprzedzić innych zbieraczy.

Kiedy nie ma takiej możliwości, rydze można kupić na wsiach, giełdach rolnych czy rynkach. Istnieje także możliwość spotkania pod skupem grzybów dostawców indywidualnych, którzy posiadają świeże zbiory. W ostateczności także rydze można kupić poprzez internet, a zostaną przywiezione w chłodniczych warunkach, za pomocą samochodu kurierskiego. Wcale nie trzeba wybierać się samodzielnie do lasu.

Rydze marynowane kupisz w sklepie Vitapol

Share: