Dom i Wnętrze

Jakie projekty domów tanich w budowie wybierać?

Budowa własnego domu to olbrzymia inwestycja, pochłaniająca nasz czas i oszczędności. W Polce jednak większość z nas marzy o tym, aby zamieszkać w dużym, przestronnym domu. Problemem są oczywiście koszty. Dzisiaj jednak mamy alternatywę dla klasycznych domów murowanych – są nimi domy wykonywane z drewna w konstrukcji szkieletowej. Co warto o nich wiedzieć?

Projekty domów tanich w budowie – domy parterowe i piętrowe

Szukając idealnego projektu domu drewnianego warto wybrać firmę, która zaproponuje nam zarówno projekt, jak i wybudowanie domu. Jedną z takich topowych firm jest bez wątpienia mawit.com.pl. W katalogach wykonawców znajdziemy domu drewniane parterowe i piętrowe – wśród nich zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się te pierwsze, gdyż dają możliwość zaaranżowania poddasza. Faktycznie, projektanci zaproponowali nam imponujące projekty domów tanich w budowie – do wnętrz wpada wiele naturalnego światła, co przyczynia się do optycznego powiększenia przestrzeni. Dodatkowo funkcjonalne ułożenie pomieszczeń z pewnością przełoży się na komfort naszego życia. W projekty domów drewnianych wpisane są również garaże oraz podjazdy samochodowe pod dom. To z pewnością ułatwi życie każdemu kierowcy.

Czy budowa domu drewnianego jest czasochłonna?

W porównaniu z budową domu murowanego – to chwila! Szacuje się, że budowa trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany (stan surowy zamknięty, stan deweloperski). Domy drewniane mogą być budowane w dowolnej porze roku – zastosowanie drewna sprawia, że pogoda nie ma znaczenia. Jedynym elementem murowanym są fundamenty. Dom ocieplany jest poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów termoizolacyjnych. Klienci mogą dodatkowo zapłacić za kolejne warstwy uszczelnienia.


 

Share: