Dom i Wnętrze

Jakie zalety posiada lite drewno?

Jakie zalety posiada lite drewno?

Bez wątpienia lite drewno jest coraz częściej wybieranym tworzywem w przypadku osób kupujących meble do mieszkania. Dotyczy to zarówno mebli w pokojach wypoczynkowych, jak i sypialni. Wszystko za sprawą wyjątkowej odporności tego materiału na uszkodzenia oraz wnikanie brudu. Co warto wiedzieć o litym drewnie przed zakupem? Czy jest ono warte swojej ceny? Zdecydowanie tak!

Lite drewno w Polsce i na świecie

W Polsce lite drewno pozyskiwane jest najczęściej z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Oczywiście możliwe jest zamówienie drewna innych gatunków drzew (klon, jesion, lipa), jednak musimy być przygotowani na to, że będzie ono znacznie droższe. W krajach skandynawskich najczęściej wykorzystywanym drewnem są świerk i sosna. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich konieczne jest poddanie go dokładnej selekcji – odrzucane są bele posiadając skazy czy sęki. Kolejno poddawane jest ono procesom suszenia. Dopiero wtedy możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich.

Jakie meble z litego drewna znajdziemy w polskich sklepach?

Z pewnością warto szukać u producentów specjalizujących się w tym rodzaju produktów. Jednym z nich jest sklep visby.pl, w którym znajdziemy dziesiątki modeli ram łóżkowych wykonanych z litego drewna, ale również komody sypialniane, szafy, toaletki czy niewielkie szafki nocne – jest w czym wybierać!

Share: