Dom i Wnętrze

Kilka słów o nowoczesnych meblach do sypialni

W poszukiwaniu pięknych mebli do sypialni często spędzamy wiele godzin w sklepach stacjonarnych, nie mogąc się zdecydować. Im dłużej szukamy konkretnego produktu, tym mniej podobają nam się kolejne opcje. Zmęczenie także nie jest dobrym doradcą. Jak poradzić sobie z zaaranżowaniem sypialni w sposób funkcjonalny bez opróżniania portfela? Jakie meble wybrać?

Dopasuj meble do swoich potrzeb

Zanim faktycznie rozpoczniemy poszukiwania idealnych mebli dla nas koniecznie musimy odpowiedzieć sobie na pytania związane z tym, czego potrzebujemy i czego oczekujemy. W przypadku łóżka: jak duże ma być? Czy wewnątrz mają znajdować się komory do przechowywania? Czy łóżko ma pełnić także rolę estetycznego dodatku? W przypadku komód i szaf ważne są przede wszystkim materiały oraz to, jak bardzo pojemne będą konkretne elementy.

Coraz więcej osób decyduje się na kupno nowoczesnych mebli do sypialni – są one wykonane z litego drewna, przez co kupujący mogą mieć pewność, że łóżka czy szafy na długi czas zachowają wspaniały kolor, formę. Lite drewno jest materiałem wysoce odpornym na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Odpowiednio zabezpieczone będzie pięknie wyglądać przez szereg lat.

Skąd brane jest lite drewno?

Lite drewno, z którego tworzone są meble, pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków jak sosny, dęby czy buki. Możliwe jest zamówienie mebla z drewna egzotycznego, jednak proces tworzenia takiego produktu jest znacznie dłuższy, a dodatkowo przyjdzie nam zapłacić więcej. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich jest starannie selekcjonowanie, kolejno zaś suszone. Wśród najpopularniejszych modeli mebli z litego drewna klienci wybierają najchętniej łóżka oparte na ramie, komody oraz obszerne szafy (głównie tworzone na zamówienie).

 

 

Share: