Ciekawe

Ogród uroczy czy uroczysty?

Ogród uroczy czy uroczysty?

Tworzenie ogrodu to sprawa indywidualna. Zależy ona od tego, czego potrzebujemy w życiu – co jest dla nas ważne. Każdy z nas czegoś innego poszukuje w ogrodowej przestrzeni. Jedni chcą w niej odetchnąć i znaleźć odrobinę spokoju. Pragną, żeby w ogrodzie panowała lekka atmosfera, sprzyjająca ukojeniu. Oni właśnie tworzą uroczą przestrzeń, w którą wypełnia beztroska i radość. Inni natomiast chcę, żeby ich ogród błyszczał – żeby był doskonały pod każdym względem. Kreują przestrzeń reprezentacyjną. Taką, która stanowi wyrafinowane wprowadzenie i zaproszenie do domu.

W uroczym ogrodzie na skraju snu

Ogród uroczy naśladuje naturę. Przybliża ją do domu. Pozwala jednocześnie być nieco bliżej natury. Wypoczywać w cieniu starych drzew czy leżeć na leżaku ustawionym niedaleko wodospadu lub strumyka. Motywy wodne stanowią istotny element uroczego ogrodu – nie tylko wizualny, ale też dźwiękowy. Czy może być coś bardziej uroczego od szumu wody?

Chyba tylko śpiew ptaków. Dlatego tak ważne w uroczym ogrodzie są drzewa przyjazne ptakom i równocześnie tworzące niezwykły, nieco leśny, klimat. Mogą one sąsiadować na przykład z łąką kwietną, na której panuje swoboda i uroda polnych kwiatów. W ten sposób powstaje krajobraz jak z dobrego snu, który możemy śnić niemal każdego dnia. Przestrzeń tę dopełnią nowoczesne meble z metalu. Przekonamy się, że można łączyć ze sobą realne przedmioty z fantazyjną kreacją.

W uroczystym ogrodzie zapraszającym do domu

Ogród uroczysty natomiast to przestrzeń niezwykle wytworna. Pełniąca funkcje reprezentacyjne. Taki ogród stanowi niewerbalne zaproszenie do domu. Jest jego elegancką oprawą. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowość. Również stylistyczną. Doskonale w takie przestrzeni zaprezentują się aluminiowe meble ogrodowe producent Zumm. Doskonałość sama w sobie.

Share: