Dom i Wnętrze

Ogród w nowoczesnej odsłonie

Nasze ogrody zmieniają się zgodnie z panującymi trendami. Powoli odchodzimy od zadbanych rabatek na rzecz nowoczesnej, funkcjonalnej przestrzeni, która może być wykorzystywana na wiele sposobów. Dzisiaj najczęściej pragniemy, aby ogród stał się ostoją ciszy i relaksu, w której możemy odpoczywać bez względu na porę dnia. Lato to idealny moment na to, aby zmienić oblicze naszego ogrodu.

Jak sprawić, aby ogród zmienił oblicze?

Pierwszym krokiem do zmiany aranżacji ogrodu jest zakup nowoczesnych mebli ogrodowych. Producenci zaproponują nam dzisiaj przede wszystkim interesujące meble technorattanowe, zamknięte w obszernych kolekcjach. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkiego aluminium, odpornego na działanie wilgoci i rdzę. Takie meble bez trudu możemy podnosić i zmieniać ich miejsce położenia.

Jak chronić się przed silnym słońcem?

Do niedawna to parasole ogrodowe służyły nam do ochrony przed słońcem. Dzisiaj możemy wybrać produkt skuteczniejszy – piękna pergola ogrodowa pozwoli nam zadaszyć taki obszar, jaki tylko chcemy. W przeciwieństwie do klasycznych parasoli pergole skutecznie chronią nas nie tylko przed silnym promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. Jak to możliwe?

Pergola z dachem z aluminiowych lameli

Pergola ogrodowa, w zależności od modelu, może mieć dach wykonany z tkaniny technicznej lub aluminiowych lameli. Te drugi rodzaj jest dzisiaj jednym z najchętniej wybieranych. Aluminiowe lamele obracają się wokół własnej osi, a użytkownik sam decyduje o ich ułożeniu i o tym jak wiele światła ma wpadać pod pergolę. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoodporny. Dachy pergoli nie nagrzewają się – w cieniu panuje przyjemny chłód. Pozycję dachu reguluje się manualnie lub też automatycznie przy pomocy dedykowanego pilota.

Share: