Ciekawe

Piękne rzeczy – jak je tworzyć?

Piękne rzeczy – jak je tworzyć?

To, jak się czujemy w dużej mierze zależy od tego, jak wygląda nasze otoczenie i co się na nie składa. Dlatego też z taką starannością tworzymy wnętrza czy ogrody, starannie dobierając przedmioty, które w nich umieścimy. Urodę rzeczy doceniano od zawsze. Odkąd tylko człowiek odkrył, że przedmioty nie służą wyłącznie celom praktycznym, ale też estetycznym, że zaspokajają ludzką potrzebę piękna.

Rzemiosło artystyczne i nowoczesne programy

Nie tylko dzieła sztuki, które włączamy do naszej codzienności, mogą być niepowtarzalne. Przedmioty codziennego użytku, takie jak meble czy naczynia, również bywają oryginalne i piękne. Zwłaszcza gdy wykonał je artysta rzemieślnik. Kiedy dany przedmiot jest nie do powtórzenia.

Wielkie możliwości przed współczesnymi projektantami, którzy przejmują ideę sztuki użytkowej, otwierają nowoczesne programy, jak Inventor. Każdy, kto czuje, że projektowanie elementów mechanicznych oraz kompletnych urządzeń wraz z dokumentacją rysunkową, to jego powołanie – powinien zdecydować się na kurs Inventor.

Piękne rzeczy w fikcyjnym wymiarze

Z tworzeniem niezwykłych przedmiotów zapozna nas także kurs Blender. Dowiemy się, jak konstruować modele do gier, takie jak tarcze czy skrzynie ze skarbami. Wymyślone przedmioty nie zapełnią faktycznej przestrzeni, ale staną się elementem rzeczywistości cyfrowej. Będziemy mogli tworzyć je do woli i według naszego uznania. Wykraczając poza ramy zwyczajności.

Jak ustawić rzeczy w przestrzeni, czyli wizualizacje

Programy nie tylko ułatwiają pracę projektantom czy autorom gier, ale także osobom, które zajmują się układaniem rzeczy w konkretnej przestrzeni. Usprawniają tworzenie aranżacji wnętrz poprzez wykonywanie realistycznych wizualizacji. Przykładem takiego usprawnienia jest silnik renderujący Corona Renderer.

Share: