Zdrowie i Uroda

Pielęgnacja włosów zniszczonych rozjaśnianiem

Tylko jedna na pięćdziesiąt pań rodzi się naturalną blondynką. Większość pięknych, jasnych fryzur jest dziełem nie Matki Natury, ale fryzjera. Niestety, chęć posiadania pasm w jasnym kolorze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Poddawane intensywnemu rozjaśnianiu włosy stają się matowe, łamliwe, tracą swoją naturalną sprężystość. Co zrobić, żeby platynowe włosy były zdrowe i lśniące? Sprawdź nasze rady!

Mycie włosów

Częste mycie rozjaśnianych włosów mocno oczyszczającymi szamponami może prowadzić do ich nadmiernego przesuszania. Aby uniknąć niepożądanego efektu, myj włosy jak najrzadziej delikatnym szamponem o łagodnym składzie. Doskonałym sposobem na dodatkową ochronę łamliwych włosów zniszczonych farbowaniem jest stosowanie metody OMO (czyli odżywka-szampon-odżywka). Na półce w łazience warto mieć szampon  dedykowany włosom farbowanym. Pamiętaj, aby mycie zawsze kończyć polaniem włosów chłodnym strumieniem, który domknie łuski.

Znaczna część osób farbujących włosy na blond z czasem zauważa, że pasma tracą swój chłodny odcień, a kolor zaczyna wpadać w żółte tony. Prostym, a zarazem skutecznym sposobem na pozbycie się niemodnych, żółtych refleksów jest stosowanie srebrnego albo granatowego szamponu (tego typu kosmetyki znajdziesz na stronie hair-shop.pl).

Odżywianie

W przypadku bardzo suchych i zniszczonych włosów standardowa odżywka nie zda egzaminu. Aby nawilżyć przesuszone pasma, nakładaj na nie po umyciu maskę o bogatym składzie. Maska lepiej wniknie w strukturę włosów, jeśli będziesz trzymać włosy (nawet około pół godziny) pod czepkiem owiniętym ciepłym ręcznikiem.

Olejowanie

Popularną metodą na naturalne odżywienie włosów jest ich olejowanie. Włosy najlepiej olejować na mokro. Możesz użyć do tego specjalnego kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji włosów albo wykorzystać produkty, które znajdują się w kuchni. Pamiętaj, że włosy rozjaśniane „nie lubią” oleju kokosowego. Lepiej sprawdzi się wyciąg z orzechów makadamia, olej z maruli lub olej jojoba.

Share: