Od chwili, kiedy laptopy trafiły pod strzechy i zaczęły może nie wypierać, ale współegzystować ze stacjonarnymi komputerami, pojawiła się kwestia ich bezpiecznego transportowania z miejsca na miejsce. Niektórzy odważnie pakują je do zwykłych plecaków, zabezpieczając na wszelki wypadek jakimś miękkim materiałem bądź folią bąbelkową, ale, jak wynika z rankingów plecaków na laptopy https://www.bomi.pl/ranking-plecakow-na-laptopa-top-10-najlepszych-modeli/, są to rozwiązania, które zaliczyć należy raczej do tych z gatunku ekstremalnych i zwykle decydujemy się na rozwiązanie może nie tak ekscytujące, ale jednak dość pewne, czyli torbę bądź plecak.

 

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy popularniejsze są torby, czy plecaki.

Z pewnością da się zauważyć różnicę w wyborze tych dwóch rozwiązań w różnych grupach wiekowych. Na plecak decydują się zazwyczaj osoby młodsze. Wynika to głównie z faktu, że plecak jest spostrzegany jako sprzęt mniej elegancki niż torba oraz – przynajmniej wizualnie – większy. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w przeciwieństwie do torby, plecak na laptopa pozwala na prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała. Oczywiście pod warunkiem, że założy się go na oba ramiona.

Wybierając idealny dla siebie plecak warto zwrócić uwagę, aby nie był on zbyt ciężki.

Jak pokazują rankingi, najchętniej wybierane są modele, które ważą nie więcej niż 1,2 kilograma. Co istotne, pamiętać należy, żeby plecak był odpowiednio duży, ponieważ oprócz laptopa zmieścić się w nim muszą również myszka, zasilacz i inne kable. Warto również zadbać o to, aby nasz plecak był zaopatrzony w specjalną wodoodporną warstwę.

Share: