Ciekawe

Skuteczne zabiegi kosmetyczne do oczyszczania skóry

Zabiegi kosmetyczne wykonywane w różnego rodzaju gabinetach przynoszą wiele pozytywnych skutków dla skóry twarzy lub całego ciała. Wśród ich zalet można wymienić to, że: nawilżają, odżywiają, wzmacniają pokłady wilgoci, rewitalizują naskórek, a czasem nawet liftingują.

Oczyszczanie twarzy

Podstawowym warunkiem skuteczności różnego rodzaju działań pielęgnacyjnych dokonywanych na skórze jest jej oczyszczanie. Tego rodzaju zabieg uruchamia bowiem fizjologiczne procesy, które:
– uwalniają skórę od toksyn,
– aktywują liczne, bardzo zdrowe mechanizmy rewitalizujące,
– samooczyszczają skórę.
Zabieg oczyszczania twarzy to ten, od którego należy zacząć skuteczną pielęgnację. Jeśli skóra będzie zanieczyszczona, to inne zabiegi stan a się tak naprawdę bezskuteczne.

Oczyszczenie skóry twarzy pomoże jej natomiast w przyswajaniu składników aktywnych pochodzących z kremów i maseczek. Cera zanieczyszczona przyjmuje natomiast zaledwie jedną trzecią składników aktywnych, które są jej dostarczane pod postacią preparatów kosmetycznych.

A może mikrodermabrazja korundowa?

Bardzo skutecznym zabiegiem kosmetycznym dla skóry jest mikrodermabrazja, która usunie brud i zrogowaciały naskórek. Zabieg ten oczyszcza skórę, a jednocześnie odmładza cerę i spłyca drobne zmarszczki. Różnicę czuć już po pierwszym zabiegu, ale najlepiej wykonać ich kilka – wtedy oczyszczone pory skóry będą najbardziej skutecznie pochłaniać np. krem nawilżający.

Zabieg wykonuje się w podciśnieniu i z użyciem sterylnych kryształów korundu i jest to peeling całej twarzy oraz szyi i dekoltu. Kryształy po pierwsze ścierają martwe komórki naskórka, a po drugie zasysają je do oddzielnego pojemnika – dzięki użytemu podciśnieniu. Skóra zostaje pobudzona, powstają nowe komórki, wzmacnia to produkcję kolagenu i elastyny. Efekt\em jest gładka i poprawienie owalu twarzy, czasem nawet spłycenie małych zmarszczek.

Zabiegi kosmetyczne wykonywane przy pomocy lasera

Laser może pomóc w pozbyciu się blizn potrądzikowych, usunąć przebarwienia i poprawić ogólną jakość skóry. Może take usuwać zmiany takie jak plamki i piegi.

Promienie laserowe działają na ukryty w skórze barwnik, który znika po kilku dniach po zabiegu – razem ze złuszczającą się skórą. Impulsy lasera uruchamiają bowiem proces usuwania nagromadzonej melaniny i dzięki temu wszystkie przebarwienia znikają.

Share: