Dom i Wnętrze

Uniwersalne garnki przydatne w każdej kuchni

Szkło, metal, ceramika, żeliwo… W sklepach znaleźć możemy obecnie garnki wykonane ze zróżnicowanych materiałów, które charakteryzują się odmienną specyfiką, zalecanym sposobem czyszczenia i trwałością. Jeśli Twój komplet naczyń nie spełnia już swojej funkcji i nie prezentuje się estetycznie, najwyższa pora wymienić go na nowy! Jakie garnki będą najbardziej uniwersalnym i praktycznym wyborem?

Zestawy garnków ze stali

Poszukiwania idealnych garnków zaczęliśmy od sprawdzenia oferty dostępnej na stronie gerlach.pl. Co ma do zaoferowania czołowy producent? Wśród mnogości dostępnych opcji, naszą uwagę szczególnie przykuły modele wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10. Dlaczego akurat stalowe naczynia szczególnie dobrze sprawdzą się w każdej kuchni? Przede wszystkim, stalowe dno kompatybilne jest z każdym rodzajem kuchenki – wymiana kuchenki gazowej na nowoczesną płytę indukcyjną nie będzie pociągała za sobą konieczności wymieniania wszystkich naczyń. Co więcej, możesz zapomnieć o uciążliwym myciu. Aby usunąć zaschnięte resztki i przypalone zabrudzenia, wystarczy wrzucić garnek albo patelnię do zmywarki! Co więcej, wysokie temperatury panujące w piekarniku nie stanowią dla stali z niklem i chromem żadnego zagrożenia, co pozwala na przyrządzenie każdej potrawy. Zestawy garnków wykonanych ze stali nierdzewnej są również źródłem oszczędności. Grube dno składające się z trzech dysków bardzo dobrze przewodzi i długo kumuluje ciepło, co pozwala na maksymalne zredukowanie zużywanej energii.

Aby codzienne przygotowywanie posiłków było maksymalnie bezpieczne, zwróć uwagę na rodzaj rączek

Uchwyty powinny być wykonane z nienagrzewających się materiałów i pewnie siedzieć w dłoni. Dodatkową pomocą podczas gotowania będą wewnętrzne miarki i praktyczne dodatki, takie jak nakładki do gotowania na parze.

 

Share: