Dom i Wnętrze

Aranżacja niewielkiej przestrzeni tarasowej

Niewielki taras do niedawna był kojarzony z problematyczną aranżacją i kłopotem w znalezieniu odpowiednich mebli ogrodowych. Dzisiaj projektanci i producenci elementów outdoorowych przekonują, że miejsce takie może stać się idealną przestrzenią do odpoczynku i relaksu. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku?

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Podstawą w wyborze mebli ogrodowych powinna być dla nas ich odporność na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Meble ogrodowe będą narażone na działanie wilgoci, wnikanie kurzu, pojawianie się rdzy. Aby temu zapobiec konieczne jest wybranie kompletu wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Ciekawą opcją są meble technorattanowe, których stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo – materiał ten jest wysoce odporny na wilgoć i rdzę. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa syntetyczna plecionka, do złudzenia imitująca naturalny rotang. Taki materiał nie chłonie wilgoci, jest odporny na silne promieniowanie UV, działanie kurzu.

Jakie meble wybrać na mały taras?

Jaki komplet meblowy sprawdzi się najlepiej na niewielkim tarasie? Projektanci wskazują stolik na taras, na którego blacie zmieści się kilka filiżanek kawy, komputer przenośny, książka, ulubione gazety. Stolik kawowy nie zajmie wiele miejsca, pozwoli na stworzenie punktu centralnego, stworzy atmosferę. Dodatkiem do niego będą wygodne fotele lub krzesła, również wykonane z trwałych materiałów syntetycznych.

Ochrona przed silnym słońcem

Jak sprawić, by odpoczynek na tarasie był jeszcze przyjemniejszy? Z pewnością warto zadbać o to, aby w czasie upalnych dni odpowiednio zabezpieczyć się przed silnym słońcem. Najpopularniejszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych parasoli ogrodowych, dostępnych u najlepszych producentów. Parasol ogrodowy posiada kilka punktów regulacji, przez co dokładnie dopasujemy kąt padania cienia.

Share: