Biznes

Czy fotobudka to dobry pomysł na biznes?

Pierwsze fotobudki powstały już w XIX wieku, a w XX wieku były już powszechnie wykorzystywane do robienia zdjęć legitymacyjnych. W XXI wieku fotobudki wykorzystuje się do robienia i drukowania zdjęć na różnego rodzaju imprezach. Popularność tego urządzenia wciąż rośnie i stale zwiększa się nie tylko popyt, ale i podaż na to wyjątkowe urządzenie.

Fotobudki zostały głównym elementem wielu wesel i imprez i są doskonałą atrakcją na tego typu wydarzeniach. Czy jednak biznes oparty na fotobudkach to dobry pomysł?

Fotobudka na imprezach

W dzisiejszych czasach fotobudkę można spotkać już nie tylko na weselach. To urządzenie pojawia się również na balach, bankietach, studniówkach, imprezach firmowych oraz rodzinnych. Można się na nie natknąć także w galeriach handlowych. W teorii zapotrzebowanie na usługę wynajęcia fotobudki jest duże, a ten popyt wciąż rośnie. Nic więc dziwnego, że sprzedaż fotobudek kwitnie.

Konkurencja

Jeśli musimy o założeniu biznesu opartego na wynajmie fotobudek, musimy się liczyć ze sporą konkurencją. W serwisach ogłoszeniowych możemy natknąć się na kilkaset ogłoszeń oferujących tego typu usługi. Konkurencja jest więc niemała i coraz trudniej się przez nią przebić, zwłaszcza zupełnie nowemu biznesowi.

To jednak nie oznacza, że na rynku nie ma miejsca na nowe biznesu. Warto jednak przeanalizować swoją ofertę i plany i dodać do nich coś, co nas wyróżni spośród licznej konkurencji. Sama cena może wpłynąć na to, że przebijemy się przez ogrom firm oferujących podobne usługi.

Ceny i koszty

Wynajem fotobudki na kilka godzin kosztuje mniej więcej kilkaset złotych. Ceny w różnych biznesach mogą znacząco różnić się od siebie i warto o tym pamiętać. Ma na to wpływ region czy model fotobudki. Zwykle za wynajem fotobudki na 3-4 godziny musimy zapłacić od 500 zł do 1000 zł. Biznes fotobudkowy zarabia głownie w weekendy a od naszego dochodu musimy odjąć poniesione koszty. Dojazd, wynagrodzenie pracownika czy kosztu materiałów. Taki biznes przynosi dochody jednak warto pamiętać, że jeśli posiadamy tylko jedną fotobudkę to nie osiągniemy wielkich zysków. Zyski wynoszące kilka tysięcy złotych są możliwe, ale tylko wtedy, kiedy mamy regularne zamówienia co każdy weekend.

Sprzedaż fotobudek i wynajem ich na imprezy to obecnie kwitnący biznes. Takie urządzenie świetnie sprawdza się na imprezach i jest coraz bardziej powszechne. Musimy jednak pamiętać, że na tym rynku istnieje spora konkurencja.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sprzedaż fotobudek https://smove.pl/.

Share: