Technologia

Czy w Polsce można legalnie grać w darmowe gry hazardowe?

Wraz z ustawą hazardową z Polski niemal całkowicie zniknęli jednoręcy bandyci, a gracze przenieśli się na nielegalne, zagraniczne strony. Korzystanie z nich może spowodować wysoki mandat nałożony przez skarbówkę, a także dalsze problemy z prawem. Na szczęście istnieją polskie alternatywy oferujące darmowe gry hazardowe. Czy korzystanie z nich jest legalne?

Darmowe gry hazardowe w Polsce: automaty, blackjack i inne

Choć wspomniana ustawa hazardowa narzuca na polskie kasyna zaskakująco surowe restrykcje i niemal uniemożliwia im działanie w internecie, polscy przedsiębiorcy w ramach alternatywy zaproponowali darmowe gry hazardowe. Pod niemal każdym względem przypominają one „klasyczny” hazard. W ofercie można znaleźć automaty od najpopularniejszych dostawców (Play’N’Go, Pragmatic Play, Endorphina, Microgaming itd.), jak i popularne gry karciane takie jak poker, blackjack, bakkarat i inne. Różnica jest jednak kluczowa – podczas rozgrywki gracze nie obracają prawdziwymi pieniędzmi, a wirtualnymi żetonami, których nie da się wymienić na żywą gotówkę. Pozwala to na skuteczne wyeliminowanie ryzyka straty pieniędzy i pozostawia u graczy jedynie czystą przyjemność z rozgrywki. W końcu gdy znika silny bodziec w postaci potencjalnych nagród z wygranej, znacznie zmniejsza się szansa na uzależnienie, bo w przypadku darmowych gier hazardowych nie dochodzi do rzeczywistego obrotu pieniędzmi. Gracze mogą bezpłatnie korzystać z różnych automatów i przekonać się, czy danego dnia faktycznie sprzyja im szczęście, czy stracą może swoje wszystkie wirtualne żetony. Brak konieczności ponoszenia wydatków stanowi główną zaletę tej formy rozrywki i spędzania wolnego czasu. W końcu wszyscy lubimy, gdy coś jest za darmo, prawda?

Nie mamy wątpliwości, że darmowe gry hazardowe nie tylko wciąż będą cieszyć się dużym powodzeniem, ale ich popularność będzie jeszcze rosnąć. W obliczu braku możliwości legalnego uprawiania hazardu kasynowego w sieci alternatywą pozostają bezpłatne automaty i gry karciane.

Share: