Ciekawe

Drewniane czy elektroniczne – jakie zabawki wybierać dzieciom?

Drewniane czy elektroniczne - jakie zabawki wybierać dzieciom?

Choć same dzieci wykazują szczególnie duże zainteresowanie zabawkami elektronicznymi, to nie one znajdują się w centrum zainteresowania kupujących. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z zabawkami, które można uznać za satysfakcjonujące jedynie na krótką metę.

Owszem, są kolorowe, wydają zabawne dźwięki i odznaczają się pewną oryginalnością, dzieci jednak szybko opanowują ich kolejne funkcje, a w konsekwencji – nudzą się nimi. W rezultacie z dobrą zabawą mamy do czynienia zaledwie przez kilka minut, potem zabawka popada w zapomnienie. I nawet jeśli dziecko przypomina sobie o niej raz na jakiś czas, zachwyt wynikający z ponownego odkrycia z reguły nie trwa długo.

Między innymi właśnie dlatego coraz częściej za alternatywę dla zabawek tego typu uznaje się zabawki drewniane. Na pierwszy rzut oka nie są one tak atrakcyjne, szybko można jednak przekonać się o tym, że stwarzają dziecku więcej możliwości. Początkowo warto zaproponować mu kilka zabaw, z czasem jednak można mieć pewność, że samo zacznie wymyślać dla nich kolejne zastosowania.

Share:
https://xann.pl/sitemap