Dom i Wnętrze

Filtr wody do ekspresów do kawy LAVAZZA

Filtrowanie wody kranowej to bardzo często stosowana praktyka przygotowując zarówno dobrą kawę jak i po prostu pijąc wodę z dzbanka filtrującego. W przypadku produkcji kawy najlepiej zamontować do ekspresu kompatybilny filtr, który spełni wszystkie wymogi i bardzo sprawnie oczyści wodę przez co będzie można przygotować perfekcyjną kawę. Przykładem jest filtr wody do ekspresów do kawy Lavazza, który dzięki dwóm składnikom aktywnym potrafi świetnie dostosować się do największych wymagań fanów małej czarnej.

 

Filtry wody do ekspresów – składniki aktywne

 

Filtry wody do ekspresów do kawy są tak skomponowane, że w ich wnętrzu można znaleźć dwa składniki aktywne bardzo dobrze usprawniające pracę ekspresu do kawy. Działają na różnych płaszczyznach dlatego warto dobrze scharakteryzować każdy z nich. Są to:

 

-Węgiel aktywny; jest najważniejszym składnikiem filtra wody ze względu na otrzymanie aromatyczności i dobrego smaku wyprodukowanej kawy. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale tak naprawdę to jakość wody odgrywa jedną z najistotniejszych roli podczas produkcji kawy. Węgiel aktywny usuwa z wody zanieczyszczenia, które mogły się do niej dostać podczas drogi wody z sieci wodociągowej do zbiornika wodnego ekspresu. Zbiera takie zanieczyszczenia jak chlor, pestycydy czy herbicydy przez co smak kawy jest jak najbardziej wyrazisty.

 

-Żywica jonowymienna; to drugi główny składnik, który posiada filtr wody do ekspresów do kawy Lavazza. Dzięki niemu ekspres do kawy może być utrzymany w odpowiedniej formie. Chodzi tutaj o nic innego jak o kamień, który ma tendencję do wytrącania się w postaci osadu. Przyczyną jest duże stężenie soli węglanowych znajdujących się w twardej wodzie polskich kranów. Żywica jonowymienna zmniejsza stężenie owych soli przez co ryzyko wytrącania kamienia jest minimalne.

 

Dlaczego kamień w ekspresie jest dużym ryzykiem?

 

Kamień zbierający się w ekspresie do kawy upośledza jego działanie. Ekspres musi pobierać więcej prądu co wiąże się z finansowymi stratami dla użytkownika. Dodatkowo stwarza to ryzyko przeciążeń nie mówiąc już o pogorszeniu jakości produkowanej kawy. Właśnie dlatego lepiej dmuchać na zimne i zaopatrzyć swój ekspres w sprawny filtr wody.

Share:
zobacz zobacz wiecje https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/