Zdrowie i Uroda

Jak dbać o zęby nosząc aparat?

Jak dbać o zęby nosząc aparat?

Gdy pacjentom sugeruje się zastosowanie aparatów z zamkami, spora ich liczba podchodzi do tego pomysłu z pewną ostrożnością. Wynika ona z przekonania, że zamki przyklejone do zębów psują je. Rzeczywiście, sprawiają one, że miejsca w ich okolicy są narażone na konsekwencje zatrzymywania resztek pokarmu.

Ortodonta w Gliwicach przypomina jednak, że przekonanie o tym, że aparat niszczy zęby jest mitem. Jeśli coś stanowi dla nich zagrożenie, tym czymś jest przede wszystkim brak troski o to, aby jama ustna pacjenta była możliwie jak najlepiej chroniona.

Gdy nosimy aparat nawet drobne zaniedbania w tym zakresie potrafi się zemścić. Najbardziej niebezpieczny wydaje się w tym kontekście brak mycia zębów po każdym posiłku, równie przykre konsekwencje może mieć jednak ich czyszczenie jedynie pobieżnie. Przed zakończeniem wizyty u ortodonty związanej z założeniem aparatu warto dowiedzieć się też, jakiej szczoteczki stosować. Może się okazać, że w czasie jego noszenia ta, z której korzystamy na co dzień okaże się niewystarczająca.

 

Share: