Zdrowie i Uroda

Jak wykonuje się paznokcie metodą żelową

Współcześnie w gabinecie kosmetycznym lub w gabinecie manicure i pedicure można przyozdobić swoje paznokcie różnymi metodami. To już nie tylko klasyczne manicure z wykorzystaniem starego i dobrego lakieru do paznokci, ale też na przykład manicure hybrydowy czy żelowy. Na czym polega ten ostatni? Poniżej podstawowe informacje dotyczące tego, czym jest metoda żelowa zdobienia paznokci.

Czym jest metoda żelowa zdobienia paznokci

Paznokcie żelowe to jeden z najtrwalszych manicure. Wystarczy raz na kilka tygodni wybrać się do gabinetu kosmetycznego i po prostu uzupełnić odrosty za pomocą żelu, aby ponownie cieszyć się pięknymi długimi pazurkami. Metoda żelowa polecana jest właśnie między innymi do przedłużenia własnych paznokci oraz również wtedy, gdy chce się im nadać jakiś bardziej oryginalny kształt.

Jeżeli jakaś kobieta marzy na przykład o paznokciach długich i z wyjątkowo ostrym czubkiem – wcześniej musi swoje własne paznokcie przedłużyć oraz wzmocnić za pomocą żelu. Żel ten nakłada się na specjalne foremki lub na tipsy. Dzięki temu nawet bardzo krótkie paznokcie mogą być przedłużone do pożądanego rozmiaru i kształtu. Dłonie prezentują się o niebo lepiej, palce zyskują na smukłości.

Czy metoda żelowa polecana jest dla każdego

Metoda żelowa ma swoje plusy oraz swoje minusy. Minus to głównie konieczność mocnego przygotowania płytki do nałożenia preparatu, co zwykle uzyskuje się przy pomocy gruboziarnistego pilnika. To właśnie przy jego pomocy trzeba zmatowić płytkę, jednak tak, by nie uszkodzić jej przy tym. Warto wybierać się na paznokcie żelowe zatem tylko i wyłącznie do tych stylistek, które rzeczywiście mają doświadczenie w ich robieniu. Trzeba być wyjątkowa ostrożnym i mieć po prostu wyczucie, również w przypadku zdejmowania paznokci żelowych. Tutaj bowiem robi się to metodą mechaniczną – żelowa warstwa lakieru jest po prostu spiłowana. Po wielu miesiącach noszenia paznokci żelowych, warto zatem dać płytce odrobinę odpocząć. Metoda żelowa jest generalnie polecana dla bardzo wielu kobiet, chociaż panie o łamliwych i słabych paznokciach powinny wybrać inną metodę.

Ile kosztują paznokcie żelowe

Jaka jest cena manicure żelowego? To naprawdę skomplikowany i wymagający precyzji zabieg, dzięki któremu można stworzyć piękny kształt płytki paznokcia. Cena jest zatem odrobiną wyższe niż na przykład w przypadku manicure hybrydowego i zwykle oscyluje powyżej 100 zł. Trzeba jednak przyznać, żelowe paznokcie wystarczy tylko uzupełnić przy odrostach, to zatem inwestycja raz na długi czas.

Share: