Technologia

Jakie głowice frezarskie do drewna warto wybrać

Drewno jest jednym z tych materiałów, od którego większość początkujących osób rozpoczyna swoją przygodę z majsterkowaniem. Pamiętać należy jednak o tym, że wbrew pozorom nie pracuje się na nim łatwo, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości głowice frezarskie do drewna.

O czym należy pamiętać?

Drewno jest bardzo miękkim materiałem i co najgorsze ma niejednorodną strukturę, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dobrać do niego odpowiedni sprzęt. Pamiętać należy również i o tym, że na rynku dostępne są różne gatunki drewna, które charakteryzują się różnorodną twardością.

Jeżeli chodzi o obróbkę drewna to w dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się głowice frezarskie nasadzane. Dzięki nim bez żadnego większego problemu można obrabiać praktycznie wszystkie drewna, MDF i płyty wiórowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Co warto wiedzieć o głowicach frezarskich?

Popularne głowice frezarskie mają bardzo znaczącą przewagę nad frezami. W przypadku stępienia się ostrzy nie ma potrzeby wymiany całego narzędzia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że stolarz może wymienić jedynie nożyki proste, profilowe albo strugarskie. Takie rozwiązanie wiążę się oczywiście z bardzo dużymi oszczędnościami.

Warto postawić na oryginalne nożyki od renomowanego producenta. Gdy dojdzie do ich stępienia, będzie można szybko je zdemontować i ponownie zaostrzyć. Przed zakupem nowych ostrzy warto dokładnie upewnić się, czy pasować będą do naszej głowicy frezarskiej.

Jakie zalety mają głowice frezarskie do drewna?

W dzisiejszych czasach głowice frezarskie do drewna cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ efekty pracy z ich użyciem są niesamowite. Za pomocą specjalnego systemu precyzyjnego pozycjonowania bez żadnego większego problemu można idealnie ustawić noże.

Obecnie profesjonalne głowice frezarskie do drewna wykorzystywane są nie tylko przez największych producentów mebli, ale również przez stosunkowo niewielkie pracownie stolarskie. Warto wspomnieć również i o tym, że na naszym rynku jest sporo rzetelnych firm, które produkują głowice frezarskie na indywidualne zamówienie. W pierwszej kolejności warto postawić na niezawodne ostrza ze stali szybkotnącej HSS, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Frezwid

Share: