Zdrowie i Uroda

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy ostatnio zdobywa coraz większą popularność. Nic dziwnego zresztą patrząc na jego zalety. Jak dokładniej się one przedstawiają? Jak wyglądają żele do hybryd? Jak zdjąć taki manicure i jak go założyć? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdować się będzie poniżej.

Zalety manicure hybrydowego

Na początek warto powiedzieć co nieco o samych zaletach manicure hybrydowego. Otóż przede wszystkim tutaj taki manicure trzyma się spokojnie 2-3 tygodnie i nie musimy robić nic, aby go przez ten czas jakoś polepszyć.

Ponadto taki makijaż hybrydowy jest w zasadzie relatywnie tanią i mało skomplikowaną sprawą. Otóż bowiem do jego wykonania potrzebne są w zasadzie tylko specjalne żele hybrydowe, lampa UV oraz frezarka do usuwania.

Jak założyć manicure hybrydowy?

Generalnie rzecz ujmując początkowo trzeba dokładnie oczyścić płytkę paznokcia oraz nadać jej odpowiedni kształt i usunąć skórki. Potem czas ba żele do hybryd. Zaczynamy od bazy, potem powinien iść barwny lakier hybrydowy a na koniec idzie jeszcze warstwa żelu do hybryd wierzchniego. Oczywiście pomiędzy każdą taką warstwą trzeba wykonać utwardzenie w lampie UV.

Gdzie wykonać taki manicure hybrydowy? Otóż standardowo wykonujemy go u kosmetyczki. Jeśli jednak decydujemy się częściej wykonywać hybrydę, to warto się zastanowić nad kupnem własnego zestawu. W jego skład na pewno będą wychodziły – żele do hybryd, lampa UV. Warto także zainwestować we frezarkę, aby nie zmywać cały czas żelu acetonem.

Jak zdjąć żele do hybrydy?

No właśnie na koniec warto poruszyć jeszcze kwestię zdejmowania takiego żelu do hybryd. Czy jest to łatwe? Czy nie niszczy płytki paznokcia?Otóż należy podkreślić, że zdejmowanie takiego manicure nie należy do najprostszych zadań. Trzeba bowiem w tym celu użyć albo frezarki albo specjalnego zmywacza acetonowego.

Najlepiej jest zdejmować hybrydę u kosmetyczki, ponieważ wiadomo, że zrobi to ona profesjonalnie. Z drugiej jednak strony, jeśli jesteśmy już pewne swoich umiejętności, to możemy zakupić frezarkę i ściągać lakier samodzielnie. Co jednak szczególnie istotne, to należy pamiętać o tym, żeby pod żadnym pozorem nie zrywać hybrydy – wówczas możemy bardzo uszkodzić sobie płytkę paznokcia.

Żele do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Share:
https://xann.pl/sitemap