Dom i Wnętrze

Miejsce wypoczynkowe na tarasie

Wygodne miejsce wypoczynkowe na tarasie to prawdziwy skarb, o ile tylko dostrzeżemy drzemiący w tym miejscu potencjał – przekonują architekci i dekoratorzy wnętrz. Szukając inspiracji na piękny taras czy ogród zazwyczaj skupiamy się na dwóch elementach: meblach i zadaszeniu. Jakie produkty wybrać, aby cieszyć się komfortem i wysoką jakością zakupionych produktów?

Nowoczesne czy klasyczne meble ogrodowe?

Olbrzymia ilość kompletów ogrodowych dostępnych na rynku sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji nie jest proste. Z pewnością powinniśmy skupić się przede wszystkim na tworzywach – meble ogrodowe muszą być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, silnym promieniowaniem UV, wnikaniem kurzu. Wśród licznych propozycji warto wymienić meble technorattanowe, które dzisiaj są jednymi z najchętniej wybieranych. Kolekcje technorattanowe kryją w sobie takie elementy jak leżanki, fotele, krzesła, sofy narożne, wiszące fotele.

Zadaszenie tarasu –  co wybrać?

By móc cieszyć się popołudniami w ogrodzie czy na tarasie warto pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Nadmierna ekspozycja na słońce może być szkodliwa! Jedną z najlepszych opcji jest nowoczesne zadaszenie tarasu. Piękna pergola doskonale wpisze się w przestrzeń wypoczynkową i znacząco poprawi nasz komfort. Jak to możliwe?

Pergole tarasowe tworzone są z antykorozyjnych profili aluminiowych – taka konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Zadaszenie pergoli tworzą regulowane listwy górne, o których ustawieniu decyduje sam użytkownik. Całkowite zamknięcie dachu sprawia, że w czasie deszczu powierzchnia ta jest wodoodporna, a woda spływa dedykowanymi rynnami. Dachy mogą być tworzone z tkanin poliestrowych. Wysokiej klasy materiały zastosowane w konstrukcji pergoli sprawiają, że nie ma potrzeby dodatkowej konserwacji.

 

 

Share:
https://xann.pl/sitemap