Minimalizm w sypialni

Jaki styl wnętrzarski skradł w ostatnim czasie serca estetów? Oczywiście minimalizm! To właśnie proste, nieskomplikowane formy od kilku sezonów brylują na salonach i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić! Planując remont sypialni, warto czerpać inspiracje z prac designerów tworzących w duchu nowoczesnego stylu. Jak stworzyć praktyczne i estetyczne wnętrze ze smakiem? Sprawdź!

Prosty, ale efektowny komplet mebli do sypialni

Cechą charakterystyczną pomieszczeń zaprojektowanych w oparciu o zasadę „mniej znaczy więcej” jest redukcja zbędnych, niepraktycznych elementów i ozdobników do minimum. Zrezygnuj z krzykliwych kolorów na rzecz stonowanej palety oscylującej wokół szarości, bieli, pastelowego różu, beżu. Komplet mebli do sypialni powinien zawierać w sobie funkcjonalne, pojemne meble sprzyjające utrzymaniu porządku – solidną szafę, łóżko z dobrym materacem i mocnym stelażem, szafkę nocną i komodę. Unikaj modeli z dekoracyjnymi żłobieniami i ozdobnymi gałkami. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się zabudowa zbudowana z lekkiej płyty MDF. Do małych sypialni warto wybrać modele z białej płyty odbijającej światło. Takie meble będą nie tylko potęgować wrażenie nieskazitelnej czystości, ale również odbijać światło, optycznie dodając wnętrzu kilku metrów kwadratowych.

Stwórz klimat!

Aby codziennie żegnać i witać dzień w pięknej, kojącej scenerii, warto wzbogacić aranżację o stylowe dodatki. Aby nieco przełamać monochromatyczność i prostotę kompozycji, powieś pod sufitem efektowną, metalową lampę, a na komodzie ustaw świece, które stworzą romantyczny nastrój umilający chwile wieczornego relaksu z dobrą książką.

Share: