Ciekawe

Na co nie warto wydawać pieniędzy, organizując uroczystość weselną?

Przygotowanie większej uroczystości ślubnej to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teoretycznie więc wydanie dodatkowych stu złotych na lepszą salę weselną pod Warszawą nie powinno nikomu robić różnicy, a jednak te drobne wydatki mają największe znaczenie. Warto je ograniczyć do minimum i na pewnych rzeczach po prostu nie przepłacać.

1. Wynajem sali zlokalizowanej w centrum miasta

Chcąc zapewnić swoim gościom łatwy dostęp na miejsce zabawy, pary młode często decydują się na wynajmowanie sal zlokalizowanych w centrach dużych miast. Kosztują one jednak znacznie więcej od tych umieszczonych w mniej znanych dzielnicach, a przy tym wcale nie zapewniają gościom komfortu czy specjalnej wygody.

Sala weselna pod Warszawą sprawdzi się dużo lepiej i to nie tylko ze względu na to, że będzie ona tańsza. Obrzeża dużych miast zazwyczaj wypełnione są zielenią i fantastycznymi krajobrazami, dlatego na ich tle można wykonać fantastyczne zdjęcia ślubne. Goście z chęcią wezmą w nich udział.

2. Zbędne dekoracje ślubne

Niektórzy tak bardzo chcą jak najciekawiej udekorować swoją salę weselną, iż wydają całą masę pieniędzy na zupełnie niepotrzebne dodatki. Sięgają m.in. po pokrowce na krzesła, na które w rzeczywistości nikt nie zwraca uwagi. Teoretycznie dzięki nim sala weselna pod Warszawą zostałaby delikatnie udekorowana, jednakże czy warto za to płacić kilkaset złotych?

Kolejnymi zbędnymi dodatkami, dość chętnie wybieranymi przez liczne pary młode, są karty menu i plany przyjęć dla gości. Samo ich utworzenie jest dość kosztowne i często zupełnie bezsensowne. Mało kto zagląda później do takich kart, bo po prostu nie ma na to czasu. Gościom naprawdę nie zależy na takich dodatkach.

3. Zbyt duża ilość alkoholu

Oczywiście alkohol na uroczystości weselnej musi się pojawić, jednakże nie należy przesadzać z jego ilością. Modne stało się niestety wynajmowanie barów, w których goście mogą przebierać wśród różnych odmian niezwykłych trunków.

Mimo iż bary wypełnione kolorowymi buteleczkami na takiej sali weselnej pod Warszawą mogą wyglądać świetnie, nie będą one zbyt praktyczne. Mało kto sięgnie bowiem po koniak czy likier, gdyż na polskich weselach goście preferują picie wódki lub ewentualnie wina czy piwa.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

Share: