Technologia

Największe zalety plastikowych skrzyniopalet do składania

Skrzyniopalety transportowe są to konstrukcje wykonane z plastiku, drewna lub metalu pojemniki przeznaczone do transportu towarów. Ich budowa umożliwia składowanie produktu w środku, chroniąc go w ten sposób przed uszkodzeniem.

Rodzaje skrzyniopalet

Na rynku dostępne są skrzyniopalety, które wykonane są z różnego typu materiałów. Ze względu na surowiec, który został wykorzystany do budowy skrzyniopalet transportowych wyróżniamy następujące typy:
-skrzyniopalety drewniane
-skrzyniopalety plastikowe
-skrzyniopalety metalowe.Które z nich są najlepsze to bardzo trudno ocenić. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości transportowych. Większość fachowców skłania się jednak do stwierdzenia, że najpraktyczniejsze są plastikowe skrzyniopalety.

Dlaczego warto wybrać plastikowe skrzyniopalety?

Przede wszystkim plastik jako materiał jest produktem bardzo trwałym, dlatego też żywotność skrzyniopalet z plastiku jest bardzo długa, wynosi nawet dwadzieścia lat. Plastikowe skrzyniopalety łatwiej się myje, są one odporne na działanie środków chemicznych tak kwasowych, jak i zasadowych. Można przewozić w nich żywność, ich certyfikaty pozwalają na wjazd do wszystkich krajów Unii Europejskiej, gdyż nie wymagają obróbki ani dodatkowego przygotowania do transportu w przypadku wymogów fitosanitarnychPalety z plastiku są o wiele lżejsze od palet wyprodukowanych z innych surowców, co pozwala na ogromne oszczędności podczas transportu.Plastikowe skrzyniopalety są bardzo odporne na różnice temperatur, dlatego można je wykorzystywać na przykład w chłodniach. Oczywiście posiadają też wady, są droższe niż skrzyniopalety drewniane, nie dają się naprawić w sytuacji ich uszkodzenia. Jednak na chwilę obecną ze względu na ich wymienione zalety, większość klientów wybiera skrzyniopalety plastikowe. Wśród nich coraz większym powodzeniem cieszą się skrzyniopalety składane.

Jakie są zalety skrzyniopalet składanych?

Do największych zalet składanych skrzyniopalet plastikowych zaliczamy przede wszystkim ich wytrzymałość, bardzo niską wagę oraz wielka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Cechą charakterystyczną jest możliwość ich składania co powoduje, że w magazynie czy podczas transportu jest więcej miejsca. Czekając bowiem na nową dostawę, można je złożyć i schować, dzięki czemu mamy do dyspozycji więcej miejsca. Przenoszenie oraz przechowywanie różnorodnych towarów to bardzo ważna sprawa nie tylko w przemyśle, ale również w wielu innych branżach. Każdy, kto chce zredukować koszty magazynowania i transportu powinien skorzystać z możliwości zakupu plastikowych skrzyniopalet składanych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/

Share: