Dom i Wnętrze

Nieciekawe miejsca w ogrodzie – jak je odmienić?

Nie każdy ogród został zaplanowany przez profesjonalnego projektanta, który przemyślał przestrzeń od A do Z i zagospodarował wszystkie jej skrawki. Często trafiają się takie białe plamy albo raczej szare – brzydkie miejsca, od których uciekamy. Kilka metrów kwadratowych koło garażu, jakaś wnęka, niewykorzystana nawierzchnia z płyt, brzydki kawałek trawnika. Dzieje się tak zwłaszcza na posesjach, które po kimś przejęliśmy.

Meble jak w domu

Warto pomyśleć o takim zapomnianym czy też zaniedbanym miejscu w ogrodzie jak o pomieszczeniu, które domaga się odnowienia i przeobrażenia. Czasem wystarczy drobna zmiana. Puste miejsce ożyje i zmieni swój charakter, jeśli ustawimy w nim całoroczne meble ogrodowe wykonane z technorattanu.

Ściany piękniejsze niż w domu

Postąpimy tak, jakbyśmy meblowali salon. Brzydkie ściany garażu czy ogrodzenie można potraktować jak ściany, odnawiając je i zasłaniając roślinnością. Winobluszcz czy pnące się róże doskonale pokryją nieatrakcyjne powierzchnie. Na tle takich roślinnych ścian pięknie zaprezentują się luksusowe zestawy wypoczynkowe do ogrodu, które dopełnią metamorfozę.

Ważny jest kolor

Tak jak w przemianach wnętrzarskich również w przypadku ogrodowych zakątków liczy się kolor. To on może zdziałać cuda. Kiedy miejsce jest zbyt ciemne i ponure, warto rozjaśnić je bielą. Niech pojawi się na elementach drewnianych samego budynku. Białe mogą być okiennice, ramy okien, meble ogrodowe. Te ostatnie wyglądają nad wyraz efektownie i malarsko w białej wersji technorattanowej.

Wielokolorowa kompozycja rozweseli najbardziej smutne miejsce. Mogą współtworzyć ją meble i rośliny. Pomarańczowo-żółte układy. Lub niebiesko-fioletowe. Wykorzystujące naturalną barwę nagietków, słoneczników, chabrów, rudbekii, liliowców rdzawych, niezapominajek, bratków.

Share:
https://xann.pl/sitemap