Ciekawe

Oficerki jeździeckie, czyli jak dobrać obuwie na konie

Oficerki jeździeckie to znak rozpoznawczy osób, które chcą jeździć konno. Wydawać by się mogło, że jest to elegancki wymysł i można poradzić sobie bez takich butów, ale jest to błędne myślenie. W szczególności, jeżeli ktoś zamierza czynnie uprawiać ten sport.

Dobre oficerki jeździeckie

W specjalistycznym sklepie można dowiedzieć się, że oficerki jeździeckie to buty, który dedykowane są dla wszystkich osób chcących systematycznie i często jeździć na koniach. Tego rodzaju obuwie można podzielić na kilka kategorii:

  • ze względu na przeznaczenie, czyli oficerki ujeżdżeniowe, skokowe i wszechstronne;
  • ze względu na materiał wykonania, czyli oficerki skórzane, gumowe.

Które z nich będą najlepsze? To wszystko zależy od tego, jak poważnie podchodzimy do jazdy konnej. Nie możemy zapominać o tym, że podczas zakupu tego rodzaju obuwia należy wziąć pod uwagę także wysokość cholewki, czy też obcas, który musi być jak najbardziej solidny. 

Buty z tradycją

Trzeba wiedzieć, że są to buty z tradycją, które swoją nazwę wzięły od części umundurowania oficerów Wojska Polskiego. Nawet osoby, które na co dzień nie są związane z branża konną, bez trudu będą w stanie rozpoznać ten rodzaj obuwia. Charakteryzuje się on bowiem: wysoką cholewą, sztywną i trwałą podeszwą. Nie można zapomnieć o tym, że zbyt krótka cholewa lub zbyt długa może uniemożliwiać wygodną jazdę konną. Warto zwrócić na taki element uwagę, jeżeli będzie kupowało się buty do jazdy konnej. Dzięki takim poradom całkiem możliwe, że uda się kupić dobre oficerki dla jeźdźca.

 

Share:
https://groupe-printco.pl/meble-ogrodowe-lezaki-ktore-zmienia-poziom-wypoczynku/ https://dowiedz-sie.com.pl/okna-do-salonu-w-stylu-industrialnym-praktyczne-porady/ https://xann.pl/sitemap