Ciekawe

Rolnictwo nowoczesne

Współczesne gospodarstwa rolne podlegają coraz większym przemianom. Nowocześni rolnicy nie mogą sobie pozwolić na nieprzemyślane decyzje czy na pozostawanie w miejscu. Muszą poznawać i wcielać w życie nowe technologie, nowe odmiany roślin, nowe systemy.

Tradycja i ekologia

Okazuje się, że tradycyjne rolnictwo i ekologia, to najlepsze połączenie. Nie obejdzie się ono jednak bez nowoczesnych maszyn i urządzeń, które przyspieszają pracę na gospodarstwie i wpływają na jej jakość.

Przykładem połączenia ekologii, tradycji i nowatorskich pomysłów są na przykład systemy upraw przyczyniające się do zwiększenia i udoskonalenia zbiorów. Na przykład truskawki w tunelach. Uprawia się je na różnych podłożach. Można zastosować także stelaże, co sprzyja oszczędzaniu miejsca.

Stosowanie różnego typu osłon pozwala lepiej kontrolować zbiory. Ułatwia to nie tylko pielęgnacje owoców czy warzyw, ale również sam zbiór. Daje też ochronę przed wyniszczającym gradem. Dzięki takim zabezpieczeniom rolnik zyskuje pewność, że pogoda nie odbierze mu efektów jego pracy.

Nowoczesność i technologia

Bez względu na specjalizację danego gospodarstwa nieodzownym jego elementem są maszyny i urządzenia – również coraz bardziej wyspecjalizowane, dostosowane do wykonywania konkretnych prac rolnych. Wymagają one kompleksowej obsługi, którą zajmuje się firma Fluiconnecto: fluiconnecto.com/pl/.

Dla rolnictwa oferują m.in.: komponenty układu hydrauliki siłowej (pompy hydrauliczne, elektrozawory, silniki, hydrauliczne elementy układu jezdnego); połączenia elastyczne hydrauliki siłowej (przewody hydrauliczne, adaptery hydrauliczne, zawory, szybkozłącza rolnicze typu ISO A, ISO B oraz do naczep). Fluiconnecto proponuje także komponenty dal innych branż, m.in. dla budownictwa, np. przewód do pomp betonu.

Share: