Dom i Wnętrze

Sofa ogrodowa: wybierz model dopasowany do swoich potrzeb

Nowoczesna sofa ogrodowa to mebel, bez którego odpoczynek w ogrodzie nie byłyby możliwy. Decydując się na zaaranżowanie naszego przydomowej przestrzeni warto wybierać kolekcje, które będą nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Sofa ogrodowa to mebel, który pozwoli nam jeszcze lepiej korzystać z uroków wspaniałej pogody i słonecznego lata. Jaką sofę wybrać spośród szerokiego wachlarza możliwości i propozycji producentów?

Sofa ogrodowa z technorattanu

Meble technorattanowe nie wychodzą z mody – dzisiaj producenci i projektanci proponują nam odświeżone wersje znanych i cenionych mebli. Kolekcje technorattanowe są niezwykle bogate: w każdej z nich znajdziemy takie elementy jak sofa ogrodowa, leżanki, stoliki kawowe, fotele, krzesła – jest w czym wybierać!

Sofa ogrodowa wykonana z technorattanu doskonale wpisze się w aranżację nowoczesną, jak i klasyczną. Meble takie pozwolą na wypoczynek w samotności, we dwoje, jak również w większym gronie bliskich czy znajomych. Sofa ogrodowa z technorattanu oparta jest na aluminiowych stelażach, które malowane są proszkowo. Zastosowanie takiego materiału pozwala na zabezpieczenie przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy.

Wierzch mebla technorattanowego tworzy syntetyczna plecionka – nie wchłania ona wilgoci, jest zabezpieczona przed silnym promieniowaniem UV, na długi czas zachowuje piękny, żywy kolor. Technorattan jest tworzywem wysoce cenionym przez swoją odporność na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne!

Jak chronić meble ogrodowe?

Aby sofa ogrodowa mogła przez długi czas cieszyć nasze oczy koniecznie pomyślmy o odpowiedniej ochronie. Producenci zalecają stosowanie pokrowców ogrodowych wykonanych z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Pokrowce powinny być użytkowane w okresie jesieni i zimy, jak również w czasie wyjazdów wakacyjnych.

Share: