Dom i Wnętrze

Urządzamy salon w stylu klasycznym

Salon w stylu klasycznego jest nadal bardzo często wybierany. Wydawać by się pomylić, że jego urządzenie nie dotyczy nam sprawiać problem problemu. Nic bardziej mylnego – trzeba bardzo uważnie poszukać inspiracji, dzięki czemu uda nam się stworzyć przytulne i funkcjonalne wnętrze.

Meble w stylu klasycznym

Jeżeli bardzo chcemy stworzyć salon w stylu klasycznym, to pamiętajmy o wyborze mebli dopasowanych do tej epoki. Meble nie będące zbyt wielkimi ilościami dodatkowymi. Warto ograniczyć je do zera. Do tego wybierzmy kolorowe poduszki lub narzuty na łóżko, przypominające nam o starych i najlepszych czasach. Dobrym pomysłem są również kwiatowe dywany, które były modne w poprzednich czasach. Przy czym są takie dodatki, które można pokusić się o delikatny akcent nowości, dzięki czemu pokażemy płynne przejście od klasyki do nowoczesności w salonie.

Salon i kolory na ścianach

Jeśli myślisz o dużych kolorach na ścianach, to mamy do wyboru całą paletę barw. Możemy pozostać przy klasycznej bieliźnie, możesz zastosować się na ścianach. Do wyboru mamy jednak bardzo kolorowe koncepcje, dzięki czemu nasz salon będzie żywy i energiczny. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie przesadzić ze zbytnią składaną barwą i odcieniami, ponieważ idealna koncepcja pokoju dziennego może ulec zaburzeniu. Zamiast przebywać tam z wielką przyjemnością, należy czuć się tam, jak w jednym wielkim chaosie lub też na pchlim targu. Kolorystykę ścian oraz meble postarajmy się dopasować do siebie w odpowiedni sposób, aby wszystko ze sobą współgrało. 

Share:
https://xann.pl/sitemap