Dom i Wnętrze

Wybieramy idealne łóżko

Wgłębienia w materacu, nieprzyjemne skrzypienie podczas zmiany pozycji, powyłamywane deski w stelażu, sprężyny wpijające się w plecy albo widoczne uszkodzenia to jednoznaczne sygnały, że najwyższa pora wymienić łóżko i materac na nowe! Jaki model okaże się strzałem w dziesiątkę?

Komfortowy materac

Czynnikiem, który ma decydujący wpływ na jakość naszego snu, a co za tym idzie – na zdrowie i samopoczucie, jest materac. Producenci materacy oferują obecnie szeroki wybór produktów o zróżnicowanym stopniu twardości i wypełnieniu. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy materace piankowe, lateksowe, kieszeniowe i sprężynowe. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskują materace z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło ciała użytkownika i harmonijnie dopasowuje się do wszystkich krzywizn. To, jaki model sprawdzi się w Twojej sypialni, zależy przede wszystkim od budowy anatomicznej oraz indywidualnych preferencji. Ważne jest, aby powierzchnia materaca była stabilną podporą dla kręgosłupa na całej jego długości, nie może więc być zbyt miękka.

Zamiast płyty meblowej

Większość sklepów meblowych posiada w swojej ofercie meble wykonane z drewnopochodnych tworzyw, których jakość często pozostawia wiele do życzenia. Alternatywą dla nietrwałych mebli z płyty są modele z litego drewna.  Drewniane meble łączą w sobie walory estetyczne i funkcjonalne  – elegancki wygląd, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia sprawiają, że wyroby z drewna nie mają dla siebie konkurencji.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Share: