Zdrowie i Uroda

Z jakimi rodzajami szczoteczek do zębów możemy się spotkać?

Na rynku można spotkać tysiące różnych szczoteczek do zębów, lecz jak wybrać tę odpowiednią? Najpierw warto zapoznać się z ich typami i co mogą nam zaoferować.

Jakie istnieją rodzaje szczoteczek?

Istnieje kilka głównych typów szczoteczek do zębów, ich podział można przedstawić w następujący sposób:
• Manualne,
• Elektryczne,
• Soniczne,
• Ultradźwiękowe.

Szczoteczki manualne

Nie wyróżniają się niczym szczególnym. Można je dostać praktycznie w każdym miejscu, od apteki po sklep spożywczy, pewnie gdzieś w kiosku też będą, ale lepiej jest nie ryzykować kupna w takim miejscu. Można wybrać trzy twardości włosia tak jak w większości szczoteczek. Jest to włosie miękkie, średnio-twarde i twarde. Należy pamiętać, aby główka przy osobie dorosłej miała pomiędzy 2,5 cm a 3 cm, a przy dziecku około 1,5 cm do 2,5 cm. Za duża lub za mała szczoteczka może nie spełniać swojej funkcji. Kolejnym aspektem jest szyjka, najlepsza będzie taka giętka, dzięki której uniknie się zbyt mocnego nacisku na zęby. Na koniec pozostaje rączka, najlepsza będzie taka antypoślizgowa, pozwoli na pewną dokładność mycia zębów. W zależności od techniki mycia można nią wykonać między 200 a 300 ruchów na minutę. Takie szczoteczki, to koszt zaledwie kilku złotych.

Szczoteczki elektryczne

Są to już bardziej zaawansowane szczoteczki, które są wyposażone albo w baterie AA lub mają możliwość ładowania poprzez odpowiednią ładowarkę. Są one o wiele lepsze od tych manualnych, ponieważ charakteryzują się większą ilością wykonanych ruchów, które tu w zależności od szczoteczki do zębów, wynoszą około 7000 obrotów na minutę. Dodatkowo jest możliwość wyboru jednego z kilku trybów szczotkowania, co korzystnie wpłynie na stan naszego uzębienia. Dodatkowo takie szczoteczki są wyposażone w pewne dodatki, na przykład sygnał dźwiękowy w przypadku zbyt mocnego nacisku, czy nawet melodyjki w szczoteczkach dla dzieci. Tutaj szczoteczki te są nieco droższe, no ale za jakość warto jest zapłacić.

Szczoteczki soniczne

Jest to stosunkowo nowy typ na rynku polskim. Jej działanie polega na tym, że główka jest wprowadzana w mikro drgania, które dochodzą nawet do 60 000 na minutę. Drgania wprawiają w ruch nie tylko główkę, lecz także wodę i pastę, w wyniku czego powstają między innymi małych bąbelków, które rozbijając się o zęby, mają czyścić mniej dostępne zakamarki. Tutaj również jest możliwość wyboru różnego rodzaju włosia, a także różnego jego układu. Ceny tych szczoteczek potrafią sięgać nawet kilkuset złotych, lecz efekty warte są tej ceny.

Szczoteczki ultradźwiękowe

To ostatni typ szczoteczek do zębów, których w swym działaniu jest podobny do działania szczoteczek sonicznych. Różnica polega na tym, że tutaj wytwarzane są prawdziwe ultradźwięki, a ilość drgań dochodzi nawet do 90 000 na minutę, są one jeszcze dokładniejsze od sonicznych, ale tutaj również powstają bąbelki mające na celu doczyścić te trudniej dostępne miejsca.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Profimed – szczoteczki do zębów.

Share:
https://xann.pl/sitemap