Dom i Wnętrze

Zbuduj dom swoich marzeń!

Zbuduj dom swoich marzeń!

Własny dom to kwintesencja wolności, większej przestrzeni życiowej, swobody. Dla wielu osób własny dom to marzenie życia. Do niedawna budowa własnego domu czy kupno gotowego domu od dewelopera wiązało się  z olbrzymimi kosztami i koniecznością zaciągania olbrzymich kredytów. Jak wygląda to dzisiaj?

Budowa domu drewnianego – tanio i szybko!

Alternatywą dla drogiego domu murowanego czy też domu oferowanego przez dewelopera są domy szkieletowe Mawit. Technologia budowy domów drewnianych jest znana w Polsce od wielu lat, jednak dopiero teraz możemy korzystać z topowych firm, które zaproponują nam nie tylko tradycyjne projekty domów drewnianych, ale i ich profesjonalne realizacje. Moda na domy drewniane przybyła do nas z dalekiej Skandynawii oraz Kanady – w tamtych rejonach domy drewniane budowane są cały czas dzięki szerokiej dostępności drewna. W Polsce domy drewniane cieszą się coraz większą popularnością: wszystko za sprawą ich niskiej ceny oraz szybkości budowy. Jak te zagadnienia wyglądają w praktyce?

Buduj dom i oszczędzaj!

Szacuje się, że koszt budowy domu drewnianego jest o 30-35% niższy niż w przypadku domu murowanego o takiej samej bryle i powierzchni. Wynika to z zastosowania innych materiałów budowlanych, innych rodzajów izolacji. Zaskakujący jest także czas budowy domu drewnianego: w przypadku domów w stanie surowym jest to okres do 4 miesięcy. Domy w stanie deweloperskim dodaje się po upływie 4-6 miesięcy od czasu rozpoczęcia budowy. Tak krótki okres wynika przede wszystkim z możliwości rozpoczęcia budowy w dowolnym miesiącu w roku. Jedynym elementem murowanym domu są jego fundamenty – nie ma konieczności oczekiwania na wyschnięcie innych elementów konstrukcyjnych. Wiele firm oferuje również profesjonalne wykończenie wnętrza domu, łącznie z malowaniem.

Share:
https://xann.pl/sitemap