Dom i Wnętrze

Funkcjonalne okna na dłużej: jak dbać o okna plastikowe?

Okna plastikowe są popularniejsze od modeli z drewna czy aluminium. I nic w tym dziwnego! Lekkie, jasne profile z wysokiej jakości tworzywa sztucznego są trwałe, uniwersalne i niedrogie, a utrzymanie ich w czystości nie przysparza większych trudności. Jednak należy pamiętać, że nawet modele z PCV wymagają odrobiny uwagi. Jak dbać o okna plastikowe, aby na długo zachowały swoją nienaganną formę i funkcjonalność? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak dbać o okna plastikowe

Zastanawiasz się, jak dbać o okna plastikowe? Podstawowym obowiązkiem jest ich regularne mycie. Pamiętaj o tym, że białe ramy z czasem mogą matowieć i żółknąć. Proces ten przyspiesza ekspozycja na promieniowanie UV oraz używanie ostrych detergentów do mycia. Jeśli chcesz, aby ramy przez wiele lat były nieskazitelnie białe, myj je wodą z dodatkiem łagodnego płynu, na przykład środka do mycia naczyń. Nadmiar płynu usuwaj z ram i uszczelek czystą wodą. Bezwzględnie unikaj preparatów, które zawierają w swoim składzie rozpuszczalniki i substancje ścierne, które mogłyby porysować gładką powierzchnię. Kolorowych ram nie należy myć płynami ze spirytusem lub jego pochodnymi. Zwróć uwagę na uszczelki. Nie powinny mieć one kontaktu z płynami. Ramy z plastiku są odporne na wilgoć, więc nie wymagają żadnej impregnacji.

Okucia

Specjaliści zaznaczają, że na funkcjonalność okien duży wpływ ma stan okuć. Z tego względu dwa razy w roku (przed i po zimie) należy je smarować specjalnym, przeznaczonym do tego olejem. Zabieg ten powinno poprzedzać staranne umycie okuć przy pomocy kompresora i wilgotnej szmatki. Agresywne środki mogłyby naruszyć powłokę antykorozyjną okuć.

Share:
https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/