Zdrowie i Uroda

Gdzie w Łodzi wykonać zabieg wazektomii?

Wazektomia jest zabiegiem urologii estetycznej wykonywanym u mężczyzn pragnących do minimum zmniejszyć szanse na dalszą prokreację. Najczęściej wykonują go panowie, którzy mają już potomstwo lub świadomie decydują się na rezygnację z zakładania rodziny. Cała procedura uniemożliwia transfer plemników przez nasieniowody do spermy, przez co nie dochodzi do zapłodnienia partnerki. Jednocześnie mężczyźni wciąż zachowują całkowitą sprawność seksualną. Wazektomia uznawana jest powszechnie za jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych. Co warto się o niej dowiedzieć? Gdzie można zdecydować się na przeprowadzenie całego zabiegu?

Czym jest wazektomia?

Zabieg, jakim jest wazektomia, traktowany jest jako forma doprowadzenia do niepłodności u mężczyzny. Uznaje się, że jest to procedura nieskomplikowana, zajmująca około 30 minut. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zaprzestanie korzystania z tradycyjnej antykoncepcji — zarówno przez mężczyznę, jak i kobietę.

 

Mimo iż istnieje kilka metod przeprowadzenia wazektomii, każda z nich ma doprowadzić do przecięcia nasieniowodów, zabezpieczenia ich końców, jak i uniemożliwienia ich ponownej kanalizacji. Cała procedura polega na wykonaniu drobnego nacięcia, przez które możliwe jest wspomniane przecięcie nasieniowodów.

 

Następnie ich końce zostają umieszczone w fałdach skórnych, co dodatkowo zabezpiecza je przed dalszym przemieszczaniem. Finalnie u pacjenta powstaje niewielka rana, która po wazektomii zabezpieczona jest opatrunkiem. Odpowiednie postępowanie po całym zabiegu przyspiesza rekonwalescencję i powrót pacjenta do pełni zdrowia.

Zabieg wazektomii, a aktywność seksualna mężczyzny

Na wykonanie wazektomii decydują się mężczyźni, którzy chcą zwiększyć swój komfort psychiczny i zminimalizować szansę na zajście w ciążę. Z tego też powodu procedura ta może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie obu partnerów. Warto zaznaczyć, iż metoda ta nie powoduje zakłóceń w gospodarce hormonalnej mężczyzny, nie przyczynia się do obniżenia nastroju, czy libido, a także nie wpływa na funkcjonowanie narządów płciowych. Oznacza to zatem, iż wazektomia nie zakłóci ani możliwości uzyskania wzwodu, ani nie wpłynie na długość stosunku.

 

Należy również dodać, że wazektomia nie powoduje problemów z wytryskiem. Plemniki stanowią bardzo niewielką część samego nasienia, dlatego ich brak nie wpłynie na jego ilość.

Czy wazektomię można odwrócić?

Wazektomia jest procedurą, którą można odwrócić. Należy jednak mieć na uwadze, iż będzie się wiązać z nieco bardziej skomplikowanym zabiegiem, który ma na celu przywrócenie drożności nasieniowodów. Odsetek osób, które decydują się na taką procedurę, jest jednak niewielki.

 

Rekanalizacja musi niejednokrotnie wiązać się z usunięciem ewentualnych zrostów na nasieniowodach, a także ich ponownym połączeniem. Trzeba mieć jednak na uwadze, iż czas upływający od wazektomii jest tutaj czynnikiem zwiększającym szanse na niepowodzenie rekanalizacji.

Czy wazektomię należy powtórzyć?

Zdarza się, że wazektomia kończy się niepowodzeniem. Jest to stosunkowo rzadka sytuacja, która może wynikać z kilku czynników. Jednym z powodów są nieprawidłowości wynikające z braku odpowiedniej rekonwalescencji i troski o siebie po zabiegu. Niekiedy nadmierna aktywność fizyczna lub indywidualne anatomiczne predyspozycje mężczyzny mogą przyczynić się do ponownej rekanalizacji nasieniowodów.

 

Sposobem na upewnienie się, czy zabieg zakończył się powodzeniem, jest wykonanie badania nasienia po kilku miesiącach od przeprowadzenia całej procedury. Jeżeli w nasieniu nie zostanie wykazana obecność aktywnych plemników, można stwierdzić, że wazektomia przyniosła oczekiwane rezultaty.

Gdzie wykonać wazektomię?

Na wykonanie wazektomii należy zdecydować się wyłącznie w renomowanej klinice. Wysokie standardy obsługi, jak i doświadczenie lekarzy oraz sterylne warunki przeprowadzenia całej procedury mają bardzo duży wpływ na powodzenie zabiegu. Jeśli zastanawiasz się nad wazektomią, umów się na konsultację w tej sprawie w Klinice Novoderm w Łodzi.

Share:
zobacz https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/