Zdrowie i Uroda

Jak trwała jest laserowa depilacja?

astanawiasz się, na jak długo wystarcza laserowa depilacja? Jak często trzeba wykonywać zabiegi przypominające? Sprawdź!

Jak trwała jest laserowa depilacja?

Domowe metody depilacji pochłaniają sporo czasu, a ich efektywność nie jest zachwycająca – prędzej czy później włosy odrastają i to często z większą siłą. Inaczej jest z laserową depilacją, która po serii zabiegów daje długoterminowe rezultaty. Na jak długo wystarcza? Jak często trzeba wykonywać zabiegi przypominające? Wyjaśniamy.

Co to jest depilacja laserowa?

Laserowa depilacja to zabieg kosmetologiczny, wykorzystujący skoncentrowaną wiązkę światła laserowego w celu usuwania niechcianego owłosienia. Lasery do depilacji wykazują wysokie powinowactwo do barwnika, odpowiadającego za kolor włosów – melaniny. Powstałe ciepło uszkadza mieszki włosowe i na długo opóźnia przyszły wzrost włosów.

Nowoczesne urządzenia do laserowej depilacji dostępne w katowickiej Klinice Miracki, takie jak laser diodowy Vectus, wyposażone są w wymienne głowice o różnych rozmiarach, dzięki czemu umożliwiają wykonanie zabiegów zarówno na dużych partiach ciała (np. nogi, plecy, bikini), jak i małych obszarach (np. wąsik czy uszu). Dodatkowym atutem jest tryb chłodzenia, który koi skórę podczas laseroterapii i redukuje dolegliwości bólowe.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowa depilacja wykonywana jest przez odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Przed zabiegiem konieczne jest odpowiednie przygotowanie się przez pacjenta. Należy m.in. zrezygnować z opalania skóry i zażywania ziół oraz leków światłouczulających. Obszar poddawany epilacji powinien zostać dokładnie ogolony maszynką. Laser emituje impulsy energii, które przenikają przez skórę i docierają wprost do mieszka włosowego. Melanina pochłania energię, czego efektem jest termiczne uszkodzenie macierzy włosa, co przeciwdziała odrastaniu.

Laserowa depilacja działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu (anagenu), dlatego dla uzyskania trwałych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Zaleca się co najmniej 4 sesje, ale najlepsze efekty osiągane są po serii 6-8 lub więcej powtórzeń. Istotne są również odstępy czasowe pomiędzy zabiegami, które uzależnione są od tempa wzrostu włosów na danym obszarze. W przypadku twarzy, szyi, karku zabieg wykonuje się co 4 tygodnie, w przypadku górnych partii ciała, bikini i pośladków – 6 tygodni, a przy depilacji nóg i pleców – 8 tygodni.

Depilacja laserowa – czy jest trwała?

Tradycyjne metody depilacji to krótkotrwałe rozwiązania, a w dodatku nierzadko są przyczyną skaleczeń, podrażnień, wrastania włosków i stanów zapalnych. Laserowa depilacja stanowi doskonałą alternatywę. Seria zabiegów rozwiązuje nie tylko kwestię niechcianych włosków, ale też wszelkie problemy towarzyszące innym metodom depilacji. Laser dociera do źródła problemu i niszczy włos w całości, wraz z jego macierzą, odpowiedzialną za wzrost owłosienia. W ten sposób można zahamować wytwarzanie włosów na danym obszarze na bardzo długi okres czasu.

Dla uzyskania optymalnych efektów depilacji laserowej konieczne jest wykonanie pełnej, zaleconej przez kosmetologa serii zabiegów. Liczba i częstotliwość wizyt uzależniona jest od wielu czynników i w każdym przypadku może oznaczać dłuższą lub krótszą terapię. Niektóre mieszki włosowe mogą się po pewnym czasie zregenerować i zacząć produkować włosy. Są one zazwyczaj słabe, cienkie i nieliczne. Można się ich pozbyć przy pomocy zabiegów przypominających, wykonywanych raz na rok lub rzadziej. Dużo zależy od indywidualnych predyspozycji, takich jak zmiany hormonalne, które mogą spowodować szybszy wzrost włosów.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share:
https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/