Zdrowie i Uroda

Lifting bez skalpela to klucz do młodego wyglądu

Mezoterapia popularnym zabiegiem odmładzającym

Odmładzanie twarzy z wykorzystaniem metod chirurgicznych powoli wypierane jest przez nowoczesne technologie. Lifting twarzy bez skalpela to sposób na poprawę napięcia skóry i redukcję zmarszczek w sposób minimalnie inwazyjny. Jakie zabiegi medycyny estetycznej kryją się pod tą nazwą? Jaki zabieg liftingujący wybrać?

Czym jest lifting bez skalpela?

Lifting bez skalpela to określenie zabiegów medycyny estetycznej o niskiej inwazyjności, bez wykorzystania narzędzi chirurgicznych. Zamiast skalpela stosowane są nowoczesne technologie lub iniekcja. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla w Poznaniu, działanie liftingu bez skalpela opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, polegających na stymulacji wytwarzania kolagenu i elastyny – białek, wpływających na jędrność i elastyczność skóry. W tym celu w głębokich warstwach skóry generowane są mikrouszkodzenia. Odbywa się to pod kontrolą i bez szkody dla sąsiadujących tkanek. Aby lifting bez skalpela przyniósł długotrwałe efekty, należy zazwyczaj powtórzyć go kilkakrotnie.

Polecane zabiegi liftingujące

Liftingujący masaż twarzy

Najprostszym i najmniej inwazyjnym sposobem na poprawienie napięcia skóry jest masaż. Zastosowanie odpowiednich technik manualnych pozwala na efektywne wymodelowanie kształtu twarzy już po jednej sesji. Podczas masażu liftingującego na skórę nakładane są kosmetyki, zawierające składniki aktywne, dzięki czemu zabieg ma dodatkowo działanie pielęgnacyjne.

Lifting ultradźwiękowy

Dzięki zastosowaniu ultradźwięków na twarz można uzyskać efekt liftingu bez skalpela już po jednym zabiegu. Docierają one do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie liftingu brwi, uniesienie podbródka, redukcję luźnej skóry na szyi, wyraźne spłycenie bruzd i zmarszczek mimicznych, a przy okazji również redukcję blizn potrądzikowych.

Odmładzanie falą radiową

W liftingu twarzy bez skalpela sprawdza się również technologia fal radiowych, które pozwalają na szybkie i trwałe ujędrnienie skóry, redukcję zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy. Fala radiowa powoduje naturalną biostymulację skóry – dotlenia i odżywia tkankę, zwiększa kurczliwość włókien mięśniowych, pobudza drenaż limfatyczny, regeneruje włókna kolagenowe.

Termolifting

Podczerwień to kolejna technologia, którą wykorzystuje się w liftingu bez skalpela. Jej działanie polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry, czego efektem jest pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu. W efekcie skóra twarzy staje się zagęszczona i lepiej napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu chłodzącego, mimo wysokiej temperatury zabieg pozostaje bezpieczny.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to zabieg, który oprócz nowoczesnej technologii łączy w sobie zastosowanie iniekcji. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w liczne mikroigły, które po wprowadzeniu w skórę, emitują fale radiowe. Takie połączenie prowadzi do poprawy jakości skóry, redukcji zmarszczek, a także wzmocnienia napięcia skóry.

Jak wybrać lifting bez skalpela dla siebie?

O pomoc w wyborze metody liftingu bez skalpela najlepiej zwrócić się do specjalisty. Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej dowiesz się, jaka technologia sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Zabiegi dobierane są w zależności od wyjściowego stanu skóry. Czasem lekarz może zaproponować nawet zastosowanie kilku procedur w ramach tzw. terapii łączonej.

Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, odwiedź tę stronę.

Share:
https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ Metalowy stojak na papier toaletowy loft zobacz wiecej